Разом із приходом зимового періоду поліція іноді намагається виписати штраф за "лисі" і пошкоджені шини.

Правилами дорожнього рух забороняється керування автомобілем з висотою малюнка протектора шин менше ніж:

Читайте також: Стало відомо, коли в Україні з'являться електронні водійські права

  • - 1,6 мм для легкових автомобілів та вантажних з масою до 3,5 т;
  • - 1,0 мм для вантажних автомобілів з масою понад 3,5 т;
  • - 2,0 мм автобусів;
  • - 0,8 мм мотоциклів і мопедів.

Також заборонено керувати автомобілями з шинами різних моделей з різними малюнками протектора, з пошкодженнями та порізами тощо.

Такі обмеження пояснюються підвищенням ризику ДТП у зимовий період. Якщо водій виїжджає на "лисих" шинах він повинен розуміти, що є небезпечним не лише для себе, а і для інших водіїв.

Під час зупинки автомобіля, особливо в зимовий період, працівники поліції іноді перевіряють стан шин. Якщо висота протектора шин нижче дозволеного, інспектор має право винести штраф у розмірі 340 грн.

Читайте також: Хто буде оплачувати штрафи, зафіксовані камерами фотофіксації та як їх уникнути

При цьому інспектор має право тимчасово затримати автомобіль до заміни шин з належною висотою протектора. Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водія може бути позбавлено права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Також слідкують за висотою протектора страхові компанії, які при такому стані шин відмовляють у поверненні страхових виплат при ДТП.

Втім, в українських ПДР відсутнє визначення сезонності шин. Регламентується лише "залишкова висота малюнка протектора". При цьому в жодному документі не зазначено, за допомогою яких вимірювальних пристроїв інспектор має її перевіряти. У будь-якому разі, якщо інспектор вимірює глибину протектора за допомогою якогось прострою, не зайвим буде поцікавитись, чи сертифікований цей прилад і попросити відповідні документи. Якщо прилад не сертифіковано – штраф, винесений на основі таких вимірювань, буде дуже легко скасувати.

Читайте також: У Києві вводять автофіксацію порушень ПДР: де встановлять перші камери