Для чого американці саджають манекенів у свої автомобілі

Асоціація поліції американського штату Массачусетс повідомила, що спіймала водія Mercedes-Benz, який на спеціальній смузі дороги, де мають право їздити лише з пасажирами, пересувався з… манекеном.
Манекен у США пасажиром не вважається - Auto24

ФОТО: Колаж Ато24|

Манекени, що імітували пасажирів задля переваг водієві на спеціальних смугах

logo16 серпня 2023, 09:49
logo0
logo0 хв

В Каліфорнії на цьому ж шахрайстві також затримано водія, котрий на місце пасажира посадив манекен. Річ у тому, що за американськими ПДР для оптимізації насиченого транспортного трафіку зарезервована спеціальна смуга HOV, якою можуть їхати автомобілі лише з двома і більше людьми в салоні.

Як правило, така смуга менш завантажена, тому швидкість там більша. Отож, хитруни купують манекен і видають його за пасажира. Для правдивості на ту фігуру натягають сорочку, піджак, краватку, перуку чи вуса і навіть сонцезахисні окуляри склом та капелюха.

Читайте також В США крадуть навіть поліцейські автомобілі

Здалеку оперезаний паском безпеки такий манекен і справді нагадує справжню людину. Камера відеофіксації не відрізняє імітацію від справжньої людини. Це лише зблизька можна розгледіти, хоча й не завжди.

Хот-дог на заправці – не лише поживна, але й повністю безпечна їжа. У всій мережі заправок WOG діє система якості НААСР, тож можна бути впевненим, що всі хот-доги тут найвищої якості!

Рекламна інформація

Взагалі нічого протизаконного в тому, що водій везе на пасажирському сидінні манекен, поліція не вбачає. Цілком імовірно, що такий мовчазний співрозмовник потрібен тим, хто любить у дорозі розмовляти. Якби навіть на тому сидінні поруч з водієм у вишуканій вечірній сукні була майже реалістична японська лялька з секс-шопу, то і тут у поліцейських не було б жодних претензій – вподобання та приватне життя патрульних не цікавить.

Ось з таким вдаваним пасажиром їздив водій у Каліфорнії. Фото: CHP Marin

Але якщо водій з таким вдаваним пасажиром виїхав на смугу HOV, то тут уже реальне порушення закону з елементами обману та шахрайства. Оскільки манекени не вважаються пасажирами на таких смугах HOV, то це вже протизаконно. Обидва виявлені випадки для водіїв закінчилися не дуже втішно.

Коли у Каліфорнії дорожній патруль зупинив на шосе 101 біля бульвару Ігнасіо водія фургона, то його дуже здивувала позиція пасажира – жодної міміки на обличчі, жодного поруху і мовчить, на запитання не реагує. Добре одягнений пасажир виявився манекеном, хоча водій йому навіть макіяж зробив. Не допомогло.

Читайте також Дві "швидкі" для ЗСУ передало посольство США

Поліцейський за невиправдане використання смуги HOV наклав на водія штраф у розмірі 490 доларів. А ось у штаті Массачусетс тарифна сітка інша, там порушник практично не постраждав: мінімальний штраф становить лише 50 доларів для тих, хто порушує правила вперше.

А цей пасажир-манекен катався на недозволених смугах у штаті Массачусетс. Фото: boston.com

Однак інформація пішла і тепер патрульні стали ретельніше приглядатися до того, хто їде в салоні з водієм і чи правильно їде у тій смузі HOV для двох і більше людей.

"Нехай це буде нагадуванням про те, що смуга HOV зарезервована для транспортних засобів з двома або більше ЛЮДЬМИ-пасажирами. Манекени, собаки такими не вважаються: наші дороги мають бути безпечними, а водії повинні дотримуватись правил дорожнього руху", — зазначили у поліцейському відомстві.