Бойові машини піхоти Marder вже ремонтується та обслуговується в цехах концерну Rheinmetall у Німеччині.

Оборонний підрядник Rheinmetall готує більше броньованих машин для транспортування в Україну. У вівторок компанія оголосила, що отримала замовлення від Федерального міністерства оборони на 20 бойових машин піхоти Marder. Вони мають бути доставлені до України до кінця липня, повідомляє німецьке видання RND.

Раніше в Україну вже було відправлено 40 одиниць Marder, половина з яких було взято зі складів Rheinmetall, половину надав Бундесвер. Крім того, Rheinmetall пропонує ще 60 Marder, які мають бути відремонтовані.

Також у тему в Чехії будуть ремонтувати танки для України

Marder використовується Бундесвером з початку 1970-х років. Він поступово замінюється новим танком "Пума". Для України Rheinmetall відновлює старі танки, щоб вони були придатні для використання на фронті.

Також до кінця липня має бути відправлена перша партія з 10 000 35-міліметрових боєприпасів для зенітного танка "Гепард", який є вкрай необхідним для України. Загалом Rheinmetall має контракт на поставку 300 000 пострілів. Rheinmetall також хоче виробляти танки Fuchs в Україні.

Бойова машина піхоти Marder стоїть у цеху Rheinmetall на ремонті

Як зазначено у Вікіпедії, “Ма́рдер” (укр. куниця) — це німецька гусенична бойова машина піхоти концерну Rheinmetall. Основна бойова машина танко-гренадерських дивізій Бундесверу з 1970-х років. У 2010-х роках наступником Marder 1 мала стати БМП Puma.

Герметичний корпус німецької БМП зварений із броньових листів різної товщини до 30 мм завтовшки, що захищають спереду від снарядів 20 мм і 25 мм з відстані 200 м, з боків від шрапнелі, стрілецької зброї 7,62 мм. Корпус зменшує вплив радіації.

Також цікаво Німеччина закуповує для України 66 бронемашин та 64 амфібії

Для захисту від зброї масового ураження всередині корпусу система NBC створює надлишковий тиск з продуктивністю 3м³/хв. Особовий склад може перебувати у ньому 24 години. Також розроблено модифікацію Marder, що здатна форсувати водойми до 2 м завглибшки.

У кормі розміщений посадковий люк десанту. У бортах є 6 амбразур для стрільби з ручної зброї