Електрична Skoda з сонячними панелями подолала тисячі кілометрів африканських доріг

Двоє авантюристів вирішили подолати шлях з Нідерландів до найпівденнішої точки Африки, а потім повернутись східним узбережжям назад до Європи за кермом свого електричного Skoda Enyaq. Для цього вони приладнали до свого авто сонячні панелі.
Двоє авантюристів подорожували з Європи до Африки на електрокарі - Auto24

ФОТО: Skoda|

Спеціально підготовлений для мандрів Skoda Enyaq

logo8 грудня 2023, 15:45
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Ренске Кокс та Мартін ван Пол вирішили довести всьому світу, що подорожувати електромобілем можна на будь-які відстані. Для цього шукачі пригод обрали звичайний сімейний кросовер Enyaq від бренду Skoda.

Також цікаво: Skoda оновила електричний Enyaq

Аби поїздка вдалась, авантюристам було потрібне спеціальне обладнання, якого не було у вільному доступі, саме тому експедиція здійснювалась за підтримки близько 30 партнерів. Для поїздки звичайний Enyaq обладнали наметом на даху, спеціальним зарядним пристроєм, та комплектом сонячних панелей до нього.

Початок шляху у Європі не був дуже важким для авантюристів, бо зарядної інфраструктури там вдосталь. А ось в Африці в пригоді стали сонячні панелі та перетворювач енергії. Проте, через недосконалість системи, мандрівники часто витрачали цілий день на зарядку, а тому їм не завжди вдавалось проїжджати заплановану відстань.

Хоч маршрути поїздки проходили в основному по бездоріжжю, Ренске та Мартін чудово відгукуються про надійність та витривалість авто. За весь час поїздки вони лише трохи пошкодили бампери, і двічі застрягали в багнюці. При тому, що у них було задньопривідне авто, вони змогли з легкістю вибратись.

Також цікаво: Знайдене найбільше родовище літію

Хоч на поїздку закохана пара витратила близько 1,5 роки, вони все ж довели що мандрувати на авто на такі далекі відстані – можливо. Повернувшись назад до Чехії, вони віддали авто механікам на техогляд, і результат вразив усіх.

За весь час такої поїздки й тисячі пройдених кілометрів по бездоріжжю в авто вийшов з ладу лише один задній амортизатор, проте навіть з цією проблемою мандрівники подолали близько 500 км до гавані в Кенії, а потім ще 2000 з Греції до Чехії. Під час техогляду в авто замінили тріснуте в лобове скло, пластмасові накладки на бампер та амортизатор. Інші частини авто виявились абсолютно цілими.

Найбільше авантюристи хвилювались не під час самої подорожі, а коли відправляли авто з Кенії до Греції морем. Вони непокоїлись, як авто подолає 6 тижнів шляху у морському контейнері. Проте, як зазначив Мартін, коли авто прибуло, він просто під’єднав 12-ти вольтовий акумулятор і авто справно спрацювало, ніби лише вчора його придбали в автосалоні.

Також цікаво: В Лондоні дизельні таксі витісняються електричними

Мандрівники не діляться планами на майбутні звершення, лише зазначили, що саме авто і все обладнання вони збережуть. Тому, хто зна, можливо, скоро вони здійснять навколосвітню подорож на своєму Skoda Enyaq.