Компанія Doroni Aerospace з Маямі в п’ятницю оголосила, що її повністю електричний літальний автомобіль Doroni H1 отримав офіційний сертифікат льотної придатності дозвільного органу США FAA.

Doroni стверджує, що є першою компанією, яка випробувала пілотовані польоти з двомісним літаючим електромобілем у США. H1 піднявся в політ на початку цього року, а вже цього літа гендиректор Дорон Мердінгер успішно пілотував персональний електричний літак вертикального зльоту та посадки (eVTOL) у службових поїздках/польотах.

"Це не просто віха для нашої компанії, це стрибок вперед для всієї сфери персональної повітряної мобільності. Електричний льотовий автомобіль дає переосмислення міському транспорту. Ми вже маємо понад 370 попередніх замовлень на нього", - розповідає Дорон Мерді.

Читайте також В Китаї запускають літаюче таксі

Оснащений десятьма незалежними силовими установками, повністю електричний летючий автомобіль має максимальну швидкість 225 км/год (крейсерська швидкість 160 км/год) і запас ходу 96,5 км. Його унікальний дизайн забезпечує стабільність під час польоту.

Літаючий автомобіль має чотири канали, що містять два електромотори з запатентованими канальними пропелерами. Вісім — для вертикального польоту з додатковими "двома поштовхами".

Хочеться чогось смачненького? Спробуйте соковитий бургер чи традиційний борщ на АЗК WOG. Не їсте м'ясо? Беріть веганський бургер чи салат. Кожен знайде те, що смакуватиме саме йому.

Рекламна інформація

Двомісний літакомобіль розрахований на розміщення в гаражі на дві машини довжиною 7 м і шириною 4,26 м. Він також має швидку зарядку (20% -80%) менш ніж за 20 хвилин.

Читайте також Suzuki анонсує випуск літаючих автомобілів

Дороні стверджує, що одним з перших змовників літаючого автомобіля став лікар, який хоче скористатися цією машиною, щоб уникнути заторів дорогою на роботу. Однак для цього потрібно отримати сертифікат – щонайменше 20-годинний курс польотів, 15 годин з інструктором та ще 5 годин самостійних.

Очікується, що найпоширенішою версією буде використання eVTOL в якості авіатаксі, хоча виробник сподівається на масовий попит, оскільки електричний літаючий автомобіль Doroni призначений не тільки для того, щоб доставити вас із пункту А в пункт Б, але й дає можливість "насолоджуватися природою".

Компанія розраховує виготовити близько 120-125 таких транспортних засобів, але згодом стартап планує збільшити масштаб виробництва до 2500 eVTOL на рік.