Гусеничні роботи-кулеметники невдовзі вийдуть на передову: відео

Після серії польових випробувань на полігоні та у фронтових умовах Міноборони України кодифікувало роботизований комплекс Droid TW 12.7 з кулеметною надбудовою Browning 12.7.
Робот-кулеметник Droid TW 12.7 вливається в парк бойових машин ЗСУ - Auto24

ФОТО: Скриншот Авто24|

Усі тести лишилися позаду, попереду у РК Droid TW 12.7 справжня робота у фронтових умовах

logo10 грудня 2024, 12:55
logo0
logo0 хв

Виданий документ є своєрідним допуском до експлуатації цієї системи у бойових підрозділах Сил оборони, незалежно від їх відомчої належності. Також це є своєрідним паспортом, що дозволяє військовим формуванням та їх службам забезпечення купувати за встановленою процедурою таку техніку коштом державного бюджету.

Кодифікатором не вказуються технічні характеристики робота-дрона з дистанційним управлінням, окрім загального опису, що це "гусенична платформа для найскладніших умов" з кулеметом Browning 12.7. Про кодификацію повідомило Міноборони України.

Читайте також Кодифікована бронемашина Oncilla-Shturm має харківський родовід

З мізерної кількості фото у мережі можна лише зробити висновок, що тут електротягова ходова, яка живиться від акумулятора. Також від батареї йде енергопостачання на приводи дистанційного керування кулеметом.

Подробиці про запас ходу та віддаленість машини від оператора з відомих причин відсутні, а робити припущення недоцільно. Скриншот: Авто24

У ходовій використано метало-гумову стрічку гусениць. Це дає впевнений контакт з поверхнею ґрунту чи снігу й позитивно впливає на подолання складних ділянок шляху з різним рельєфом місцевості.

Керування дещо інше, ніж в описі Міноборони. Там йдеться, що "дистанційне управління через планшет", але планшет є пасивним атрибутом управління, туди виводиться лише зображення з камери на штативі платформи.

Читайте також Міноборони за час війни кодифікувало два десятки ваговозів

Безпосередньо роботизованою машиною та кулеметним модулем оператор керує за допомогою пальчикових джойстиків на дистанційному пульті.

"Кодифікація та допуск до експлуатації українського роботизованого комплексу Droid TW 12.7 – це вагомий крок до впровадження інновацій у Збройні сили України. Кодифіковуємо зразки, що стають надійним інструментом для наших захисників, допомагаючи їм виконувати завдання в найскладніших умовах. Наша перевага – високотехнологічна армія, здатна протистояти сучасним викликам", – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.