Hyundai робить ставку на більш дешеві акумуляторні батареї для електромобілів

Hyundai Motor планує збільшення інвестицій до 28 мільярдів доларів у нове покоління електротягових машин з інноваційними батареями.
Нові плани Hyundai з випуску електромобілів - Auto24

Модельный ряд електромобілів Hyundai

logo22 червня 2023, 22:39
logo0
logo0 хв

Інформація про такі наміри прозвучала у ході щорічного дня інвестора («День генерального директора-інвестора 2023»), на якому південнокорейський автовиробник зробив коригування своїх планів: замість заявлених до 2030 року 1,87 мільйона машин він поставить в мережу 2 мільйони електромобілів. Це близько однієї третини від загального обсягу продажів автомобілів відносно 8%, очікуваних цього року.

"Оскільки світовий попит на електромобілі зростає швидше, ніж прогнозується ринком, Hyundai Motor підвищує план продажів до 2030 року", – йдеться в офіційній заяві виробника.

Також читайте У Hyundai Motor з’явився гібрид

Водночас управлінці Hyundai Motor заявили, що в рамках ширшої стратегії зі збільшення продажів електромобілів (EV) продовжать реструктуризацію свого бізнесу в Китаї. Нагадаємо, найбільший у світі ринок автомобілів КНР був дуже прибутковим до 2016 року, але тепер це найбільший ризик, оскільки автовиробник втратив там частку ринку через внутрішніх конкурентів.

Менеджери Hyundai Motor усе прорахували й тепер мають детальний план розвитку до 2030 року та на далеку перспективу. Фото: пресслужба Hyundai Motor

Через це продуктову лінійку в Китаї буде скорочено з 13 до восьми моделей, основну увагу планується звернути на машини високого класу та позашляховики, включаючи люксовий бренд Genesis.

Також читайте Нові Hyundai будуть малювати фарами по дорозі

Окремим та пріоритетним напрямком відтепер буде тема підвищення конкурентоспроможності в галузі акумуляторів та розробки батарей нового покоління. На це протягом наступних 10 років Hyundai інвестує 7,4 млрд доларів.

До 2025 року очікується введення конкурентоспроможних літій-залізо-фосфатних (LFP) батарей. Вони є дешевшою альтернативою літій-іонним накопичувачам електроенергії, що стимулювали поширення електромобілів у Китаї.

Минулорічний переможець конкурсу "Всесвітній автомобіль року 2022" Hyundai Ioniq 5 має акумуляторну батарею на 58 кВт·год/72,6 кВт·год, що дозволяє проїхати без підзарядки 384 км або 507 км. Фото: пресслужба Hyundai Motor

У розвитку бізнесу Hyundai Motor має намір до 2030 року досягти маржі операційного прибутку в розмірі 10%. Тому його інвестиції на розвиток теми електрифікації у розмірі 28 млрд доларів є лише частиною бюджету, який Hyundai планує витратити до 2032 року.

Також читайте Hyundai Ioniq 5 отримав статус найкращого у світі

Нагадаємо, наразі виробник разом із дочірніми копаннями посідає третє місце у світі за обсягом продажів.