Комітет Ради підтримав "профілактичну зупинку", штрафи 3400 грн за швидкість та обмеження волі за п'яне водіння

У разі прийняття скандального законопроекту №2695 з новими правками водіїв зможуть зупиняти "для профілактики" у нічний час - з 22:00 до 08:00, а також у святкові, неробочі, вихідні дні і протягом наступного дня після таких днів. Штрафи за перевищення швидкості збільшать до 3400 грн. А за п'яне водіння саджатимуть за грати на строк від 7 до 12 років.
Комітет Ради підтримав "профілактичну зупинку", штрафи 3400 грн за швидкість та обмеження волі за п'яне водіння
logo20 листопада 2020, 13:13
logo0
logo0 хв

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроект, що передбачає "профілактичну зупинку" для перевірки на тверезість та підвищення штрафів за керування автомобілями в нетверезому вигляді.

Читайте також: Законопроект про розширення повноважень поліції дозволить безпричинно зупиняти авто

Йдеться про скандальний законопроект про розширення повноважень поліції №2695 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху". Петиція щодо припинення його розгляду за п’ять днів набрала більше 25 тис підписів, але депутати усе одно продовжують розгляд законопроекту та навіть рекомендують своїм колегам за нього голосувати.

За словами народного депутата від "Слуги народу" В'ячеслава Медяника, цим законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс і закони "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію". До його другого читання було подано 611 поправок, з яких 159 були враховані.

Говорячи про зміни в законопроекті до другого читання, Медяник зазначив, що в Кодексі про адміністративні правопорушення пропонується викласти в новій редакції статтю 130. "Зокрема, підвищено штрафи за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння", - пояснив він.

Також пропонується встановити, що адміністративні стягнення за правопорушення, передбачене статтею 130, може бути накладено протягом року з дня вчинення, тоді як на сьогодні цей строк становить 3 місяці.

"Пропонується підвищити розміри штрафів. Зокрема, стаття 122 КУпАП - це перевищення встановлених обмежень швидкості руху, стаття 126 КУпАП - керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом", - додав депутат.

Серед іншого, Кримінальний кодекс пропонується доповнити новою статтею про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів особами, які керують ними в стані сп'яніння.

Крім того, цим законопроектом пропонується внести зміни до статті 35 закону "Про Національну поліцію" щодо проведення профілактичної зупинки транспортних засобів.

"Пропонується встановити, що такі "профілактичні заходи" можуть здійснюватися в нічний час - з 22:00 до 08:00, а також у святкові, неробочі, вихідні дні і протягом наступного дня після таких днів", - розповів Медяник.

Перед голосуванням голова комітету, депутат від "Слуги народу" Денис Монастирський уточнив, що таку "профілактичну зупинку" пропонується здійснювати з метою огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Іншим голосуванням члени комітету рекомендували парламенту прийняти цей документ у другому читанні і в цілому як закон з урахуванням пропозицій комітету.

Читайте також: Автомобілісти виступили проти закону, що розширює повноваження поліції

Законопроект №2695 Верховна рада прийняла в першому читанні 13 липня. Документом пропонується встановити, що окремі правопорушення, вчинені в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції, караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 7 до 10 років.

Також пропонується ввести норму, згідно з якою перевищення швидкості більш ніж на 50 км на годину карається штрафом в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).

Крім того, планується встановити, що вимога про передачу документів для перевірки не поширюється на водіїв, які отримали посвідчення після 2013 року або можуть пред'явити електронне посвідчення та реєстрацію на транспортний засіб.