У більшості сучасних авто на торпедо є монітор, де відображається багато інформації, як необхідної, так і суто розважальної. Адже такі девайси сьогодні доступні чи не кожному. Як обрати та купити монітор для автомобіля?

Мультимедійні монітори в автомобільному виконанні стали досить доступні за ціною, і вибір моделей більш ніж широкий. Як правильно обрати і купити такий виріб для автомобіля?

Спочатку потрібно визначити, що ви розумієте під словом монітор, тобто які зображення ви на ньому хочете бачити. А варіанти такі: монітор відображає відеозапис з карти пам'яті (SD, microSD, USB, смартфона), картинку з камери (камер) зовнішнього огляду, зображення з камери відеореєстратора, зображення з екрану телефону, виконує функцію інтернет-браузера, GPS-навігатора тощо.

Читайте також: Як зробити полірування фар і навіщо воно треба

Щоб надійно і естетично прикріпити екран або планшет до торпедо, потрібна певна майстерність і частка везіння, адже місце є не у всіх моделях авто

Критеріїв вибору монітора кілька:

  1. Форм-фактор: окремий екран для монтажу зверху торпедо, вбудований в панель на місце штатної аудіосистеми, вбудований в підголівник, підвісний. Від вибору за цим пунктом залежить також ціна, причому істотно (про це нижче).

  2. Властивості матриці: діагональ, роздільна здатність.

  3. Можливості відображення, де один з ключових факторів – наявність або відсутність інтернету.

  4. Наявність і кількість входів для підключення зовнішніх пристроїв – камер, плеєрів, DVB Т2-тюнера, GSM-мережі тощо (USB, HDMI, AUX, Wi-Fi, SD, microSD, mini-jack, SIM). Власне, тут потрібно прийняти рішення – купувати монітор або повноцінний планшет.

  5. Додаткові функції: пульт ДУ, автоматичне перемикання на камеру заднього/переднього виду, FM-трансмітер для навушників и штатного аудио.

Найрішучіші власники просто врізають екран в торпедо: може, не особливо естетично, проте “дешево і практично”.

Коли ви ознайомитеся з пропозицією моніторів і подібних девайсів в торговельній мережі і на майданчиках інтернету, стане зрозуміло, що вам доведеться відштовхуватися від двох позицій: ціни і бажаного місця розташування екрана. Тому що ціна екрану сильно відрізняється від ціни планшета.

Як вибрати місце для екрана

Якщо ваша мета – зайняти чимось пасажирів заднього сидіння, то завдання відносно просте: можна купити або відкидний стельовий монітор, або екран для підголівника. Перший не підійде для легковиків з низьким салоном, другий доступніший і має дві версії: тимчасове кріплення на ремінцях (кліпсах) або грунтовний вбудований варіант.

Складений стельовий монітор хороший у всіх відношеннях. Але підвісити його можна тільки в зоні задніх пасажирів і тільки в машинах з високою стелею.

Складніше буде, якщо вам потрібен монітор, доступний для використання водієм. Далеко не на всіх моделях авто в торпедо є місце для інсталяції в нього монітора. Компактні 4–4,5-дюймові екрани, що пропонуються для камер зовнішнього огляду, мають більш-менш певний спосіб установки, а з повнорозмірним 7-дюймовим гаджетом картина складніше. Власники без особливих амбіцій в такому випадку кріплять екран просто зверху до торпедо, безжально просвердлюючи пластик. Більш цивілізований спосіб – звернутися в тюнінг-ательє до професійних установників.

Читайте також: Як зробити автомобіль більш економічним

Мабуть, ідеальне рішення – це сучасний головний пристрій формату 2DIN з багатим функціоналом, що іноді називають мультимедійною станцією. Ці пристрої у версії для авто з нестандартним гніздом в торпедо випускаються під назвою “штатний головний пристрій” (“штатна магнітола”). За кріпленням вони підходять до шахти торпедо, а за функціоналом бувають різними, як і за ціною. Але в якісному виконанні такий комбайн коштує досить недешево.

Монітор або планшет

Використання планшета, як і мультимедійної станції, можна вважати найвірнішим рішенням, якщо ви стурбовані проблемою, як купити монітор для автомобіля. Звичайно ж, якщо вам потрібен не монітор сам по собі, а пристрій з усією повнотою мультимедійних функцій, які він буде виконувати. Відмінність від мультимедійної станції (“штатної магнітоли”) буде лише в ціні і способі кріплення девайса в автомобілі.

Мультимедійні станції з функціоналом на вибір випускаються як в стандартному типорозмірі 2DIN, так і для торпедо конкретних моделей авто.

Цікавий варіант – дооснащення раніше купленого простенького екрана так званою смарт-приставкою, модулем, який є таким собі планшетом без екрана, що розширює функції монітора до можливостей повноцінного планшета. Але ще при покупці екрану варто з'ясувати, чи підходить для нього такий варіант апгрейда.

Рекомендація Авто 24

Строго кажучи, розміщення монітора на торпедо повинно супроводжуватися декількома умовами. Найголовніше – він не повинен відволікати водія під час руху. І тому монітори, інстальовані “офіційно”, за всіма правилами федерацій автозвуку EMMA і IASCA, не активуються в режим відображення відео при незатянутому ручнику. Пам'ятайте про це, адже для водія головне – реальна дорога за лобовим склом, а не віртуальна картинка на екрані.

Читайте також: Прощавайте, автомобільні динаміки! Вітаємо нову технологію!