На японську марку чекає масштабне "перезавантаження".

Протягом найближчих трьох років буде проведена масштабна реструктуризація, в ході якої виробник планує закрити 14 заводів по всьому світу та скоротити виробництво. Багато ЗМІ повідомили, що японський автовиробник навіть збирається покинути європейський ринок, однак ми перевірили цю інформацію.

Читайте також: Китайський електрогігант BYD зайде в Європу через Норвегію

Інформагентство Reuters повідомляє, що головним пунктом нової бізнес-стратегії Nissan на три роки є зміцнення позицій бренду на північноамериканському ринку, за рахунок поновлення модельної лінійки і розширення дилерської мережі. Водночас компанія має намір знизити конкуренцію і збільшити співпрацю з партнерами альянсу – Renault і Mitsubishi.

Плани також передбачають скорочення витрат на дослідження і розробки в 2020 році, аби спрямувати ресурси на “пріоритетні ринки і основні продукти”. Закриття 14 виробничих майданчиків по всьому світу приведе до скорочення обсягу продукції з нинішніх семи мільйонів машин на рік до 5,5.

На сьогоднішній день Nissan представлений у Європі кроссоверами Qashqai, Juke, X-Trail, хетчбеком Micra, спорткарами GT-R і 370Z, а також електромобілями Leaf і E-NV200. Протягом минулого року компанія продала більше 394 тисячі нових автомобілів, однак результат виявився майже на 20 відсотків гіршим, ніж в 2018-му. Втім, зовсім йти з Європи японський бренд не збирається.

“Nissan підвищує конкурентоспроможність свого бізнесу в Європі, зміцнюючи модельний ряд.
Підтвердженням цього є новий Nissan Juke, продажі якого в Європі почалися в листопаді минулого року, пояснили “Авто24” у представництві Nissan Motor Ukraine. – В даний час ведуться підготовчі роботи на найбільшому автомобільному заводі Європи в Сандерленді із запуску нового покоління Nissan Qashqai. Як і раніше, Nissan зберігає лідерські позиції на ринку електромобілів в Європі і продовжує розвиток даного напрямку”.

Також стало відомо про плани Nissan в Україні: “Nissan в Україні оновлює модельний ряд. Так, в листопаді минулого року був представлений оновлений пікап Nissan Navara, а в другій половині 2020 року почнуться продажі нового Nissan Juke”.

Читайте також: Якщо Hertz збанкрутує – на ринку вживаних автомобілів буде справжній вибух