Mazda розробляє спортивне авто з роторним двигуном

В компанії заявили, що посилюють розробку нового спортивного роторного двигуна для своїх майбутніх моделей. Наприкінці минулого року Mazda вже представила концепцію нового спортивного купе, що буде використовувати цей двигун.
Mazda оголосила про створення підрозділу інженерів з розробки нового роторного двигуна - Auto24

ФОТО: Drive|

Концепт Mazda Iconic SP

logo17 січня, 08:40
logo0
logo0 хв

Японський автовиробник оголосив про створення додаткового підрозділу, що буде займатись розробкою нового двигуна. Про це генеральний директор Mazda Кацухіро Моро оголосив на Токійському автосалоні, коли компанія представила концепцію Iconic SP.

Читайте також: В Японії дебютувала Mazda Iconic SP, яка залишає багато питань

«Я дуже щасливий і глибоко зворушений всією тією підтримкою та підбадьоренням, які я отримав щодо концепції компактного спортивного автомобіля. З вашим заохоченням ми запускаємо групу з розробки роторних двигунів 1 лютого, щоб наблизитися до цієї мрії», - сказав він.

Однак, новий роторний двигун буде не таким, який було встановлено в легендарні RX-7 та RX-8. Річ у тім, що Iconic SP використовує роторний двигун, як генератор для живлення електродвигунів, які обертають колеса, замість того, щоб приводити колеса в рух через традиційну трансмісію. Тобто, роторний мотор буде лише частиною гібридної установки.

Японський виробник автомобілів уже випробував цю технологію у гібридній версії невеликого позашляховика MX-30 R-EV, яку представили на тому ж Токійському автосалоні 2023 року, але цей варіант має односекційний роторний двигун, саме тому можна припустити, що інженери Mazda створюють двосекційну версію.

Також цікаво: Mazda перетворила електричний кросовер MX-30 на гібрид

Зараз вже можна впевнено сказати, що Mazda найближче за останні роки наблизилася до випуску спортивного автомобіля з роторним двигуном, хоч він і буде слугувати всього лише в якості “подовжувача ходу”.