Як отримати медичну довідку водія в Україні в 2020 році

Для отримання нового посвідчення водія або обміну старих прав, потрібна медична довідка. Часом її отримання займає більше часу, ніж потрібно на самі права. Та ми готові поділитися кількома лайфхаками для прискорення процесу.
Медична довідка водія в Україні – як отримати і що потрібно

ФОТО: GettyImages|

Як отримати медичну довідку водія в Україні

logo7 березня 2020, 18:18
logo0
logo0 хв

Про те, як купити медичну довідку для водія (форма 083/о), ми розповідати не будемо. Тому що є кілька законних шляхів її отримання. Точніше, формально шлях один, але для жителів різних населених пунктів він має різний вигляд.

Читайте також: Новий медогляд для водіїв: що насправді змінилося

Отже, в будь-якому випадку для отримання водійської медичної довідки вам знадобиться:

 1. Паспорт
 2. Фото розміром 3х4 см (2 шт.)
 3. Сертифікат від психіатра
 4. Сертифікат від нарколога
 5. Амбулаторна картка з вашої поліклініки (не завжди)
 6. Військовий квиток (чоловікам)
 7. Гроші – не менше 100 – 250 грн
 8. Час – від половини робочого дня до декількох днів.

У кожній поліклініці можуть бути свої тонкощі проходження медогляду для водіїв, але перелік лікарів та документів єдиний

Для отримання медичної довідки водій (майбутній або діючий) повинен пройти комісію, що складається з таких фахівців: хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невропатолога, терапевта. Оскільки така комісія в одній кімнаті поліклініки не засідає рідко, зазвичай лікарі знаходяться кожен у своєму кабінеті. Також потрібно буде здати аналізи і пройти обстеження (на них направить терапевт): загальний аналіз сечі і крові, аналіз крові на резус-фактор, флюорографію, електрокардіограму.

Читайте також: Які права не потрібно міняти в 2018 році

Такі комісії працюють у спеціально уповноважених медичних установах, зазвичай це районні поліклініки (в даний час назви таких установ реформовано, але суті це не міняє). У великих містах працюють спеціальні медичні фірми, які займаються виключно видачею довідок – не тільки для водіїв, але і для здобувачів інших професій, власників зброї тощо.

Заощадити можна або час, або гроші

Ось тут і починаються серйозні відмінності. Подібні фірми за рахунок вузької спеціалізації та інших організаційних особливостей вирішують питання швидко – іноді за 1-2 години, але коштує це кілька сот гривень. Вартість меддовідки, отриманої в звичайній поліклініці, виходить в рази менше: вам доведеться заплатити за два сертифікати (10 – 50 грн.) плюс, можливо, символічні благодійні внески за дослідження та аналізи (до 100 грн – в залежності від регіону).

Перед тим, як піти по кабінетах лікарської комісії, ви повинні зібрати певний набір документів

Якщо в звичайній поліклініці вам доведеться витратити зовсім небагато грошей, то часу тут піде куди більше. Тому тут дуже важливий алгоритм дій. Прийшовши в поліклініку, насамперед зверніться в довідкову реєстратури і з'ясуйте, яким чином організовано проходження медкомісії в даній установі. Та по-дружньому поцікавтеся у медпрацівника, з чого краще, виходячи з досвіду своїх попередників, починати обхід і які є місцеві особливості. Скоріш за все, вам порадять відвідати психіатра і нарколога, щоб отримати від них сертифікати про стан здоров'я.

Читайте також: Передрейсовий медичний огляд водів: ситуація у 2018 році

Також на першому етапі вам повинні дати бланк обходу лікарів, який ви повинні поступово заповнювати. Останнім потрібно буде зайти до голови комісії – лікаря, який зробить висновок про вашу придатність (чи непридатність).

Нюанси:

 • Майте на увазі, що зазвичай аналізи в лабораторію приймають тільки в перші ранкові години, а направлення на них можна взяти у терапевта, до якого потрібно перед тим потрапити на прийом.
 • Врахуйте, що часто комісія буває рознесена географічно: наприклад, психіатр і нарколог часто приймають у відповідних диспансерах, розташованих в різних кінцях міста.
 • Вивчіть години прийому лікарів: одні фахівці можуть приймати зранку, інші – після обіду.
 • Якщо у вас є військовий квиток, майте його при собі. Цей документ можуть запитати психіатр і голова комісії, оскільки в ньому записані хронічні хвороби військовозобов'язаного.

Рекомендація Авто24

Отримання медичної довідки для водія в Україні в даний час – яскрава ілюстрація сентенції “час – гроші”. Можна звернутися в приватну компанію і отримати документ за годину, але доведеться платити, або піти в державну поліклініку і витративши день-два, заощадити декілька сотень гривень.

Читайте також: Медичний огляд на стан сп’яніння: перелік медичних закладів