На дороги вийшла безпілотна вантажівка Iveco S-Way... з водієм у кабіні

Це тестові рейси, на яких буде перевірятися працездатність автономної системи.
Безпілотний Iveco S-Way йде до повної автономії - Auto24

ФОТО: Businesswire|

Майже безпілотний Iveco S-Way на дорозі загального користування

logo9 липня 2023, 09:41
logo0
logo0 хв

Тестування безпілотного Iveco S-Way – спільний проект Iveco та компанії Plus, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення. Німеччина на кілька місяців стала стартовою для випробувань, з часом тести перемістяться в Австрію, Францію та Італію.

Iveco очікує, що випробування продемонструють, наскільки вправно програма PlusDrive може виконувати маневри під наглядом водія. Тут визначальними будуть питання безпеки руху та коректного поводження багатотонної фури з іншими учасниками дорожнього руху.

Читайте також Українські бійці показали як воюють на бронемашині Iveco

"Роблячи вантажоперевезення безпечнішими, простішими та стійкішими, нове покоління технологій прогнозування безпеки на основі штучного інтелекту PlusDrive допоможе знизити ризик нещасних випадків, покращити економію палива та зменшити нестачу водіїв вантажівок у Європії", — сказав директор з технологій та цифрових технологій Iveco Group Марко Ліккардо.

IVECO S-Way оснащений сучасним програмним забезпеченням PlusDrive для автономного водіння на основі штучного інтелекту. Тут використовується велика кількість інноваційних датчиків - лідари, радари та камери, що забезпечують комп’ютеру розуміння оточення автомобіля.

Зазначається, що у ході тесту маневри можуть бути ініційовані як водієм, так і запропоновані системою зміни смуги руху.

Читайте також Тест-драйв авто для розмінування Validus Iveco

Головний операційний директор і співзасновник Plus Шон Керріган підкреслив, що чим раніше вийде зробити цей продукт доступним для більшої кількості автопарків, тим краща ситуація буде на дорогах.