На виїзді з України розгорнули мобільні пости ТЦК

Працівники ТЦК перевіряють військовозобов'язаних чоловіків, в тому числі водіїв вантажівок, та вручають їм повістки.
Пости ТЦК на кордонах України - Auto24

ФОТО: Держприкордонслужба|

Перевірка документів на кордоні

logo6 лютого, 10:45
logo0
logo0 хв

Правоохоронні орган та територіальні центри комплектування та соціальної підтримки почали розгортати мобільні пости перед пунктами пропуску через державний кордон України. Про це стало відом з заяви ЕВА – Європейської бізнес-асоціації.

Співробітники цих відомств здійснюють перевірки документів у водіїв вантажних транспортних засобів, які здійснюють перевезення через держкордон, а також видачу повісток з наказом з’явитися до ТЦК та СП для уточнення облікових даних.

Також цікаво що робити, якщо авто зупинили співробітники ТЦК: поради юриста

Про наявність представників на кордону перевізники також повідомляють в різних соцмережах у профільних групах. Особливо ретельно перевіряють тих, хто виїжджає за кордон вперше з початку війни або за документами, які зроблені під час повномасштабного вторгнення.

Окрім того, прикордонники розширили смугу до 5 км від державного кордону, в якій проводяться додаткові перевірки статусу мобілізованих.

Така діяльність силових структур призводить до утворення додаткових черг на державному кордоні, паніки серед працівників компанії, які здійснюють міжнародні перевезення, стверджують в ЕВА.

Така ситуація на кордонах призводить до того, що ускладнилась логістика (і так в непростий час), з іншого боку, у працівників виникає чимало питань та навіть паніка, впевнені в Асоціації. Бо єдиний ефект, який можна цим досягти – втрата довіри від міжнародних замовників, розірвання контрактів, втрата замовлень, звільнення працівників, зупинка виробничої діяльності компаній в цілому, а також зменшення надходжень до державного бюджету в частині сплати податків та митних платежів.

Окрім того, за інформацією компаній-членів Асоціації ЕВА, наразі забронювати критично важливих фахівців чи експертів в компанії особливо складно. При цьому економічний сектор держави має працювати на повну задля забезпечення потреб держави та армії. Тож з метою формування балансу задля належного функціонування економіки в країні, важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але активно працюють та сплачують податки до бюджету України.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається з закликом не ухвалювати законопроєкт №10449 про мобілізацію у чинній редакції без відповідних доопрацювань. Крім того, продумати можливість додаткового інструменту бронювання працівників та все ж звернути увагу на ситуацію, що склалась перед пунктами пропуску через державний кордон України.

Нагадаємо чи можуть представники ТЦК зупиняти автомобілі на дорозі для вручення повісток.