На західному кордоні можуть зменшитись черги

Кабмін прийняв відразу два суттєвих рішення щодо змін на кордоні з Угорщиною – погоджено відкриття пункту пропуску "Велика Паладь – Надьгодош" та запуск порожніх вантажівок через МАПП "Лужанка – Берегшурань".
На кордоні з Угорщиною будуть зміни - Auto24

ФОТО: Закарпатська ОВА|

Дорога між країнами є, але вона з воротами та ще й перекопана контрольно-слідовою смугою

logo24 лютого, 13:33
logo0
logo0 хв

Зміни внесено до профільної Угоди. Щоправда, для реалізації проєкту слід дочекатися погодження угорських колег. На робочому рівні ці питання опрацьовано, обговорено та погоджено. Після офіційного рішення сторони перейдуть в практичну площину виконання запланованого.

Пріоритетним для України є запуск порожнього транспорту через Лужанку, що дозволить розвантажити МАПП "Чоп". Це – єдиний пункт, що пропускає вантажівки до Угорщини.

Читайте також Угорщина стала центром з виробництва акумуляторних батарей у Європі

Завдання в тому, щоб зробити результативнішим пункт пропуску "Чоп" для транспорту з вантажем, а порожні фури пустити через Лужанку.

Щодо МАПП "Велика Паладь", то він розрахований на легковий транспорт. Його відкриття допоможе розвантажити інші пункти пропуску для легкових автомобілів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в Telegram-каналі конкретизував: "Він буде працювати для пасажирських автомобілів, і це допоможе зменшити черги та прискорить перетин кордону для наших громадян".

Інфографіка: Мінвідновлення

Як зазначив, заступник глави Мінвідновлення Сергій Деркач, вантажопотік до Угорщини сьогодні складає 10% і при цьому "ключова причина такого показника – недостатня спроможність нашого кордону, а це близько 250 вантажівок за добу на виїзд. До прикладу, до Румунії за добу може виїхати вдвічі більше. Поступово розвиваємо цю ділянку кордону".

Нагадаємо, мова про МАПП "Велика Паладь – Надьгодош" йде вже не один рік. Сторони щоразу домовляються, планують реалізацію проєкту в найближчій перспективі, але проходять роки й… нічого не робиться.

Читайте також Два кордони отримають один пункт пропуску: три в одному буде згодом

Скажімо, восени 2017 року (18-19 жовтня) сторони детально обговорили актуальні та важливі питання, у тому числі перспективи відкриття пункту пропуску "Велика Паладь – Надьгодош".

Як ще тоді зазначили представники угорської сторони, вони вже провели підготовчі роботи зі створення інфраструктури пункту пропуску "Велика Падаль – Надьгодош" для запровадження спільного прикордонного і митного контролю на території Угорщини. Запланований термін реалізації проєкту – літо 2018 року.

Сьогодні на календарі 2024 рік. Сторони все ще домовляються, але є сподівання, що цього разу результат буде реальний.