Українська компанія показала в Польщі сучасне броньоване авто

На масштабній міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO у Польщі "Українська бронетехніка" показала новий бронеавтомобіль "Новатор ", який викликав у світових силовиків неабиякий інтерес.
Український броньовик  у Польщі на  виставці MSPO - Auto24

ФОТО: "Українська бронетехніка"|

Бронеавтомобіль "Новатор" в оновленій версії

logo6 вересня 2023, 08:32
logo0
logo0 хв

Зацікавленість зумовлена тим, що цей 10-місний СБА (спеціалізований броньований автомобіль) розроблено на практиці використання попередніх моделей в реальних бойових умовах. Такої мотивації в розробках та аналізі бойових властивостей не має жоден з присутніх на виставці виробників аналогічної техніки.

Український броньовик цієї модифікації розроблявся з урахуванням багатомісячного досвіду використання автомобіля різноманітними підрозділами в бойових умовах, у т. ч. на підставі ворожих уражень та аналізу найбільш вразливих частин автомобіля, виходу з ладу систем, агрегатів. Висновки безпосередньо бійців, механіків, інженерів з передової, заміри та дослідження заводських конструкторів сприяли появі нової версії.

Читайте також Український бронеавтомобіль "Новатор" став дев'ятимісним

З-поміж найбільших новацій, окрім збільшення внутрішнього простору для десантного відсіку для 10 бійців у спорядженні, тут варто виділити покращену підвіску та удосконалену систему управління. Це дозволило забезпечити високу маневреність і підвищену прохідність.

"Створенням нової версії «Новатора» ми продовжуємо розвиток нашої автомобільної лінійки. 10-місний бронеавтомобіль – це максимально актуалізована, оновлена з урахуванням вимог часу версія СБА «Новатор». Автомобіль на сьогоднішній день пройшов випробовування як часом, так і, що важливо, боями", – розповідає гендиректор ТОВ «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.

Український броньований автомобіль "Новатор" на виставковій експозиції за кілька хвилин до відкриття форуму. Фото: "Українська бронетехніка"

Керівник підприємства не приховує, що головна проблема виникла через збільшення максимального навантаження на базове шасі. У Fordа воно складає 8845 кг, а потреба була значно вища. Конструктори вирішили цю проблему за допомогою використання для бронювання сучасної тоншої, але міцнішої броні. Додала витривалості й модернізована під нову масу машини підвіска.

Читайте також Як витримав обстріл український бронеавтомобіль "Новатор"

Оновлена версія "Новатора ", як зазначає керівник підприємства, має посилений протимінний захист. Це вже перевірено на заводських випробуваннях.

Після виставки дослідний зразок машини повернеться в Україну і буде проходити державні випробовування. Як і в минулих версіях, нинішній "Новатор" завдяки свої модульній конструкції стане базовим під усілякі призначення, починаючи ввід десантних, патрульних місій і штабних машин до санітарних карет евакуації поранених із зони бойових дій.