Спецтехніку на базі ЗІЛ у Нацгвардії замінюють на сучасну

Національна гвардія замінить застарілі авторозливні станції АРС-14 на базі ЗіЛ-131 більш сучасними та продуктивнішими машинами.
Нові розливні станції АРС  РХБ захисту на шасі MAN витісняють старі ЗіЛи - Auto24

ФОТО: НГУ|

Нова версія машин РХБ захисту серії АРС на шасі MAN 6х6

logo23 січня, 09:02
logo0
logo0 хв

Перші зразки нової техніки РХБ захисту (радіаційного, хімічного та біологічного) вже надійшли до підрозділів НГУ. Про це на своїй сторінці в Telegram-каналі та Facebook повідомив командувача Національної гвардії України Олександр Півненко.

Замість спецтранспорту розробки 60-х років минулого століття на тривісних повнопривідних шасі ЗіЛ-131 тепер чергуватимуть новітні зразки АРС вітчизняного виробництва. Вони змонтовані на базі повнопривідного автомобіля MAN з колісною формулою 6х6.

Читайте також Евакуаційний броньовик "Новатор 2" зробили у спеціальній версії

Фахівці інженерної служби Національної гвардії розробили технічне завдання, на основі якого виготовлено дослідний зразок. Машина на заводських випробуваннях показала гарні результати по всій розгалуженій тематиці використання - станція отримала всі необхідні датчики та системи.

Використання повнопривідного автомобіля MAN для надбудови АРС покращило робочі характеристики. Тепер місткість цистерни складає понад 5000 л, що у два рази більше відносно АРС-14 на ЗіЛ 131.

Завдяки використанню інноваційних приладів управління, технологій, агрегатної бази останнього покоління керувати роботою комплексу може один оператор. Перші передсерійні зразки нової техніки вже виготовлено, вони передаються до підрозділів НГУ.

Машини пройдуть необхідні випробування й тестування з метою подальшого удосконалення. В реальних умовах експлуатації це допоможе якісному проведенню дегазації, дезактивації, дезінфекції озброєння та військової техніки, дегазації і дезінфекції окремих ділянок місцевості та доріг рідкими розчинам.

Читайте також Рідкісні пікапи Toyota Land Cruiser 79 служитимуть в Нацгвардії

Збільшена у два рази місткість дозволяє розгорнути шість робочих місць, що також удвічі збільшує продуктивність спеціальної обробки техніки в порівнянні з АРС-14.

Додатково реалізовано такі важливі функції, як підігрів розчину в цистерні й обігрів в насосному відсіку. З’явилося продумане зовнішнє освітлення робочих місць тощо.

"Це та багато іншого дозволяє виконувати завдання не зважаючи на мінусові температури та темний час доби. Плюс є інше додаткове обладнання, яке ми визначили, враховуючи потреби такого виду бойового забезпечення", – зазначив Олександр Півненко.