Наземний безпілотний всюдихід "Равлик" служитиме у війську

Український безпілотний всюдихід "Равлик" відтепер постачатиметься в парк роботизованої техніки Сил оборони.
Наземний робот  "Равлик" офіційно визнаний придатним до служби в армії - Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

Равлик є добрим прикладом виживання в будь-яких екстремальних умовах 

logo27 грудня, 16:16
logo0
logo0 хв

Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу «Равлик» українського виробництва.  

Цей документ дає право не тільки для експлуатації такого транспорту в бойових підрозділах, незалежно від їх відомчої належності, але дозволяє його купувати коштом державного бюджету.

Щоправда, про саму універсальну мобільну платформу "Равлик" у повідомленні дуже мало сказано: Міноборони зі зрозумілих причин воєнного часу просторих описів техніки не дає – коротко повідомляється факт й мінімальний загальний опис.

Читайте також Майже третина допущених до експлуатації машин розмінування виявилися українськими

З повідомлення зрозуміло, що наземний роботизований комплекс має українське походження, розроблений та виготовлений вітчизняними інженерами. Вага невідома, але сказано, що він легко транспортується на автопричепі.

Щодо вантажності, то такий транспортер спроможний везти "декілька сотень кілограмів вантажу або майже двотонний причіп". У нього пило- та вологозахищена платформа, що працює у мороз та у спеку.

Роботизований наземний комплекс універсального застосування "Равлик" маленький, але міцненький. Фото: сайт МО України

Транспортер має електричний привід від акумулятора і практично безшумний в режимі ходу. Щоправда, про місткість батареї, потужність електродвигуна чи запас ходу на одній зарядці не повідомляється.

Читайте також Вітчизняні роботизовані машини можуть евакуювати, мінувати та навіть вбивати

"Завдяки конструктивним особливостям та впровадженням сучасних інженерних рішень «Равлик» без проблем долає бездоріжжя, трясовину, піщані насипи, неширокі канави та невисокі вертикальні перешкоди. Цього робота можна використовувати як універсальну платформу для виконання широкого спектра завдань", – прокоментував кодифікацією роботизованого транспортера заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У розробників щодо назви, ймовірно, були вагомі підстави: в ацтеків равлик був символом відродження. У християнській культурі равлик також вважався символом відродження, оскільки має здатність переживати зиму в землі та "воскресати" навесні. Роботизований всюдихід "Равлик", вочевидь, також із категорії невмирущих і є добрим знаком, що спонукає витримати тягар війни та вийти у ній переможцем.