Незамерзайка для авто: чи можна залити в бачок спирт чи горілку

Іноді буває край необхідно заправити в бачок омивача щось із підручних засобів. Влітку більшість з нас так і робить, але зимові експерименти потребують деяких розрахунків.
Незамерзайка для авто своїми руками: пропорції спирту і води

ФОТО: GettyImages|

Незамерзайка для авто: чи можна залити в бачок спирт з водою

logo21 листопада 2020, 19:03
logo0
logo0 хв

Будь-яка зимова рідина для омивача автомобіля складається зі спирту і води. Барвник і ароматизатор – інгредієнти неначе необов’язкові, хоча певний сенс в них є.

Одна з важливих ознак дорогих омивайок від бюджетних рідин – в ефективному ароматизаторі, який ненав’язливо “перебиває” запах спирту

Тому відповідь на питання у заголовку однозначна – так, можна. А ось на питання, скільки має бути води і скільки спирту, простої відповіді немає. Пропорцію потрібно розраховувати, в залежності від бажаної температури замерзання і спирту, який береться у роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати та купити двірники на авто

Пропорція суміші спирту з водою

Температура замерзання суміші, оС

Частка спирту у готовій суміші, %

Метиловий

Ізопропіловий

Етиловий

—10

15

24

19

—15

20

30

25

—20

25

45

30

—25

30

55

34

—30

33

65

39


Температура замерзання “незамерзайки” залежить від міцності спирту і його співвідношення із водою

Про спирти варто поговорити детальніше. Звісно, перш за все ми маємо на увазі етиловий спирт – так званий харчовий (медичний). Але у промислових масштабах для омивайок доцільніше застосовувати ізопропіловий (ізопропанол) або метиловий (метанол). Обидва вважаються більш дешевими, хоча при купівлі в роздріб в нашій країні це не так. Крім того, кожен з них має свої недоліки. Так, ізопропанол робиться густим при сильному морозі – хоча для нинішнього українського клімату це не актуально. А метанол вважається забороненим. Він отруйний, якщо його вживати всередину організму – щоправда, бензин також не слід вживати всередину організму, але його чомусь не забороняють…

Найдоступніший в нашій країні спирт для омиваючої рідини – етиловий, його можна придбати в аптеці або замовити в інтернеті

Наш моніторинг показав, що найдоступнішим і найдешевшим як на сьогодні для самостійного виготовлення “омивайки” є етиловий (медичний) спирт. Хоча він теж має вагомий мінус – запах алкоголю, яким він, власне і є. Якщо ви будете постійно використовувати саморобну рідину до омивача на основі етилового спирту, вам треба буде готовим до принципових розмов із поліцейськими, які запідозрять вас у нетверезості.

Що стосується ймовірності сп'яніти від запаху алкоголю, що проникає в салон, то вона мізерно мала, адже концентрація парів спирту в салоні зовсім невелика. Хіба що поставити собі таку мету і поливати скло етиловою "омивайкую" до повного спустошення бачка.

Рекомендація Авто24

Коли вже край необхідно залити в бачок щось нестандартне, можна використати звичайну горілку. Популярний напій міцністю 40 % об. замерзає при температурі -25о – 32оС, в залежності від якості продукту. Буде недешево, але добра видимість і безпека дорожче будь-яких грошей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати вітрове скло в автомобілі