ФОТО: Генеральний штаб ЗСУ|
Хай десь списана, а у нас "сто дев'ята" б'є ворога дошкульно й віком не дуже переймається
Досі вважалося, пише спеціалізований ресурс defence24.pl, що Нідерланди надавали допомогу Києву в широкому спектрі техніки, "починаючи від бронетранспортерів YPR-765, танків T-72EA, придбаних у чеської промисловості, до пускових установок ППО Patriot та літаків F-16".
У сегменті самохідної артилерії в офіційному списку допомоги була лише німецька PzH 2000. Проте нещодавно з'явився запис про постачання гаубиць M109, що колись були на озброєнні нідерландської армії й давно зняті з балансу та продані майже повністю Австрії, США, в Арабські Емірати та Йорданію.
Читайте також САУ M109 для України були викуплені у приватної компанії
Експерти видання припускають, що до отриманого Україною великого парку самохідок М109 з різних країн Нідерланди передали гаубиці, що зберігалися на військових складах. Не виключено, що частина з них подарована як донорське джерело запасних частин, оскільки інформації про ремонт чи сервісне обслуговування такого артилерійського озброєння не було.
Можливо, що такі гармати на самохідних шасі викуплено в країнах, яким вони були продані раніше. Їх варіанти виконання невідомі. Експерти припускають, що це можуть бути перевірений часом різновид А2, яким користувався Амстердам.
В українській армії старенькі САУ М109 різних модифікацій працюють на ураження ворога не гірше нових версій. Фото: АрміяInform
Нагадаємо, американська самохідна гармата M109A2 з багатьма вдосконаленнями в своїй основі має 155-мм гаубицю М185 зі стволом 39 калібру. Деякі зміни дозволяють вражати ворога на відстані 18,1-23,5 км залежно від використовуваних боєприпасів.
Боєкомплект гаубиці збільшено до 36 снарядів з порохом (раніше було лише 28 снарядів). Для самооборони використовується великокаліберний кулемет М2, розміщений у вертушки на маківці башти.
Читайте також Американський САУ M109 Paladin: ще одне жахіття рашистів
Силовою установкою є 8-циліндровий дизельний двигун Detroit Diesel 8V71T з турбонаддувом і водяним охолодженням потужністю 405 потужністю к.с. Максимальна швидкість цієї артилерійської системи становить приблизно 55 км/год.
У цій версії такі самохідки мають на озброєнні Греція, Йорданія, Єгипет, Пакистан, Саудівська Аравія, Тайвань, Марокко, Ліван і Перу. Україні вони також не зайві, навіть попри вік. Тут головне щоб техніка та гармата були справні і мали вдосталь боєприпасів.