Спочатку там будуть ремонтувати західну техніку, а згодом - будувати нову.

Німецька компанія з виробництва військової техніки Rheinmetall планує створити виробничі потужності в Україні протягом наступних 12 тижнів. Про це в інтерв’ю CNN сказав генеральний директор компанії Армін Паппергер.

На заводі також буде навчальний центр, де німецькі спеціалісти навчатимуть українських обслуговуванню бронетехніки, виготовленої на заводі.

Також цікаво волонтери викупили недороблені військові позашляховики зі збанкрутілого заводу "Богдан"

Паппергер уточнив, що новий завод працюватиме у західній частині України. На запитання, чи не боїться він відкривати виробництво в Україні з огляду на ракетні удари Росії, очільник німецького концерну відповів: “Україна має ефективні засоби захисту від нападів на чутливі цілі, головним чином завдяки західній допомозі. Електростанції та інші промислові підприємства також працюють і в разі пошкодження негайно ремонтуються”.

На початку цього року компанія повідомила, що вартість запланованого до будівництва бронетанкового заводу складе 200 мільйонів євро, а його проєктна потужність дозволить виробляти близько 400 танків на рік.


Армін Паппергер, генеральний директор Rheinmetall, липень 2022 року.

Rheinmetall буде керувати виробництвом у партнерстві з підприємством «Укроборонпром», для цього сторони уклали угоду про стратегічне партнерство.

“[Українці] повинні допомогти собі самі — якщо їм завжди доведеться чекати на європейців чи американців, щоб ті допомогли їм протягом наступних 10 чи 20 років… це неможливо“, — сказав він.

У травні Паппергер заявив, що на українському заводі будуть виробляти та ремонтувати бронетранспортери Rheinmetall Fuchs за ліцензією.

“Ми почнемо з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів й хочемо якомога швидше виготовити броньовані транспортні засоби, наприклад, Fuchs”, – сказав він. – Але першим кроком є ​​забезпечення гострих потреб країни в її нинішній боротьбі”.