За скручений пробіг на авто депутати пропонують штрафувати

Невдовзі в Україні можуть карати за скручування пробігу перед продажем автомобіля: зареєстрований у канцелярії Верховної Ради ще наприкінці осені законопроєкт передано народним депутатам для ознайомлення.
Депутати надумали ще один штраф водіям - Auto24

ФОТО: з відкритих джерел|

Одометр скрутити нині не так уже й складно

logo9 липня, 19:32
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Розробкою цього законопроєкту займався народний депутат Артем Дмитрук. У пояснювальній записці автор зазначає, що нова норма закону підготовлена «з метою недопущення введення в оману покупців, пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу вживаного транспортного засобу з метою продажу третім особам, яке виявлене під час реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу».

Це не стільки Закон, скільки доповнення в Кодекс України про адміністративні правопорушення. Туди планується додати статтю 121-4 "Фальсифікація пробігу вживаного транспортного засобу".

Читайте також Тернопільський водій був напідпитку, але "автомобілем керував автопілот": що вирішив суд

Фіскальні заходи також передбачено. За вчинене порушення такого змісту передбачено "накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". Це на перший раз.

Якщо протягом року буде піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, то такі дії "тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Читайте також За продаж "гуманітарних" авто чоловіка засудили з конфіскацією майна

З цього приводу більш детально дала розшифровку "Судово-юридична газета", експерти якої вказали, що за "…фальсифікацію пробігу вживаного авто пропонують карати штрафами до 17 тисяч грн. Повторне правопорушення буде тягнути собою відповідальність до 34 тис. грн".

Окрім пояснювальної записки на сайті Верховної Ради також розміщено проєкт доповнень в КУпАП, датований ще 2 листопада 2023 року, який уже вісім місяців лежить без розгляду.