Парламент знову розглянув розмитнення авто в "Дії"

Вже понад три роки триває підготовка законодавчої бази для розмитнення автомобілів через «Дію». Сьогодні відбувся черговий етап цього надтривалого процесу.
Верховна Раза знову розглянула розмитнення авто в "Дії" - Auto24

Розвомви про розмитнення авто в "Дії" тривають з 2021 року

logo24 квітня, 17:20
logo0
logo0 хв

Сьогодні український Парламент проголосував за законопроект № 10380 у першому читанні.

Читайте також: Верховна Рада знову розгляне законопроєкт про нульове розмитнення транспортних засобів

Законопроектом пропонується до набуття Україною статусу членства в ЄС створити можливість митного декларування легкових автомобілів засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія».

Документ прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор. Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. “Дія” допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інфо про автівку за VIN-кодом.

«Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюсь на швидке голосування і підтримку під час другого читання», - пише у своєму Телеграм Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нагадаємо, що законопроект про розмитнення авто через «Дію» обговорюють з 2021 року. Верховна Рада вже один раз провалила голосування по цьому питанню. “Я не хочу вірити, що це через якусь зацікавленість, але в цій сфері ходять $50-150 млн хабарів на рік", – сказав у квітні 2023 року Михайло Федоров після того, як народні обранці не підтримали розмитнення через “Дію”.