Поліція почала штрафувати за червоні "повортники"

Більшість водіїв навіть не звертали уваги якого саме кольору покажчики поворотів їхнього авто. Проте саме за колір "поворотників" можна отримати штраф поліції.
Поліція почала штрафувати за червоні "повортники"
logo10 липня 2019, 15:01
logo0
logo0 хв

Частиною 2 ст.122 КУПАП за використання попереджувальних сигналів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 425 грн.

Чиатйте також: Які нововведення чекають автомобілістів найближчим часом

Відповідно до п.п.9.1.а ПДР покажчики поворотів є попереджувальними сигналами. При цьому, пунктом 6.1.5 ДСТУ 3649:2010. передбачено чіткі вимоги до кольору покажчиків поворотів, а саме і передні і задні повинні бути жовтими.

Отже, використання червоних покажчиків поворотів чи їх встановлення на авто є підставою для зупинки автомобіля поліцією та накладення штрафу.

Чиатйте також: Чому важливо перевіряти фари і поворотники в автомобілі

Таких автомобілів на шляхах України є значна кількість. Зокрема це автомобілі, вироблені для ринку США, які потім ввезені в Україну. На цих авто встановлювались покажчиками поворотів саме червоного кольору відповідно до стандартів США.

Тому, варто звернути увагу на колір покажчиків поворотів автомобіля. Якщо виявиться, що задні покажчики поворотів червоного кольору, то їх потрібно або замінити їх на жовті, або бути готовими до штрафів поліції.

Також цікаво: Як в Україні штрафують за червоні поворотники: відео