Польські фермери за блокадою кордону забули про оновлення тракторів

Цьогорічні страйки польських фермерів з початком весняно-польових робіт поступово почнуть спадати, оскільки справжнім фермерам трактори все більше потрібні на сівбі, садінні та догляді за рослинами.
У Польщі зафіксовано різке падіння попиту на трактори - Auto24
logo25 квітня, 10:09
logo0
logo0 хв

Експерти прогнозують, що на акціях протесту організатори залишать орендовану та малопридатну стару техніку, яка вже своє відходила. Справні трактори нині в дефіциті, не кажучи вже про нові надходження сільгосптехніки, попит на яку в першому кварталі знизився на майже на 19%.

Якщо торік з 1 січня по 31 березня у Польщі зареєстрували 2 505 сільськогосподарських машин, то нині за такий же календарний період фермери поставили на облік лише 2 037 одиниць. Різниця у 18,7% доволі суттєва.

Читайте також Пункт пропуску "Ягодин" повністю відкрився для вантажівок

Як зазначають експерти AgroPolska, перший квартал цього року "пройшов у тенденції до зниження нових тракторів і причепів". Фермери все частіше переходять на вживані трактори.

Лютий в реєстрації сільгоспмашин був найгіршим за останні 5 років, на облік поставили лише 528 тракторів. На думку експертів, цей показник не сильно подіє на аграрне виробництво, але з часом проявиться, бо тенденція спаду йде ще з минулого року.

Читайте також Польські перевізники починають звільняти водіїв: відома причина

Торік польський ринок тракторів впав на 12%, зареєстровано лише 10 311 одиниць. Це п’яте місце в Європі, яка в цілому по реєстрації тракторів тримається стабільно. Найкращу результативність там показали Франція, де минулого року купили 35 665 одиниць (+2,3%), та Німеччина, яка поставила на облік на 5 320 тракторів менше.