Розмитнення через "Дію": стартувала тестова версія

В Україні зовсім скоро можна буде розмитнювати автомобілі через додаток "Дія", вже реально протестувати нову систему розрахунку вартості послуги.
Розмитнення через "Дію": стартувала тестова версія
logo30 січня 2023, 10:10
logo0
logo0 хв

Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Читайте також: Закон про розмитнення авто через "Дію" можуть прийняти вже в лютому

"Розмитнення авто в "Дії" зовсім скоро. Наразі спільно з командою Мінцифри Комітет на робочих групах опрацьовує законопроєкти", - зазначив він.

У Мінцифри повідомили, що розмитнення хочуть цифровізувати, щоб спростити процес для українців та зменшити корупційні схеми. Новий алгоритм розрахунку та послуга за кілька кліків у "Дії" виключать людський фактор та корупційну складову.

"Вже зараз ви можете долучитися до вдосконалення митної сфери — дізнайтеся, як зміниться вартість розмитнення та обовʼязково поділіться зворотним звʼязком на сайті", - зазначили у відомстві.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що митний збір відбуватиметься за новою системою розрахунку. "Вводите у калькуляторі три характеристики — рік авто, тип або об‘єм двигуна чи потужність, якщо маєте електрокар.

Далі система автоматично розрахує вартість авто. Наприклад, ви маєте Audi A3 2006 року. На дизелі та з об‘ємом двигуна у 2 літри. За новими правилами заплатите 80 132 грн, замість 143 500 грн", - додав він.

Нагадаємо, за якими ставками зараз треба розмитнювати авто