Ще одна партія подушок безпеки на авто виявилась не зовсім безпечними

General Motors відкликає майже 900 автомобілів у США та Канаді з надувними подушками безпеки Takata, які можуть вибухнути та розлетітися осколками при аварії.
Подушки безпеки продовжують травмувати і вбивати - Auto24

ФОТО: theguardian.com|

Причиною травм і смертей може стати маленький бустер в системі подушок безпеки водія та пасажирів

logo3 серпня 2023, 18:58
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

У списку репресованих машин стоять чотири моделі 2013 року – Chevrolet Camaro, Volt, Sonic та Buick Verano. Весною GM стало відомо про один інцидент, коли під час аварії стався розрив надувної подушки безпеки.

Автовиробник пояснює, що відкликання подушок безпеки не є чимось новим, і більшість проблем пов'язано з крихітним зарядом вибухової речовини, який у нормальних умовах допомагає подушці надутися. Однак в окремих випадках через різні причини він може сильно вибухнути і відправити уламки в кабіну. На цю небезпеку відразу відреагувала General Motors.

Читайте також При проїзді ями порвалися колеса та розкрилась подушка безпеки

Про цю аварію компанія GM дізналася тільки 20 березня нинішнього року, хоча подія сталася ще у травні 2022 року. За попередніми висновками, під час спрацювання запобіжного пристрою розірвався газогенератор передньої подушки безпеки водія. Вже 24 травня ц.р. пристрій опинився у розпорядженні GM і компанія розпочала власне розслідування.

Бустер при спрацюванні подушки безпеки може вийти з ладу та вистрілити металевими уламками в пасажирів автомобіля через надмірний вибух з розривом металевого контейнера. Фото: enterpriseai.news

Ще через два дні компоненти бустера та килимок з боку водія були надіслані в Мічиган для подальшого аналізу. Проблема виявилася у дефекті бустера.

У пулі – усі моделі 2013 року. Серед них 43 одиниці Buick Verano, 69 – Chevrolet Sonic, 118 – Chevrolet Volt та 537 – Chevrolet Camaro. Вони мають однакову передню подушку безпеки від постачальника TK Global.

Читайте також General Motors передав Україні 50 позашляховиків

Власників цих автомобілів вже почали повідомляти через дилерські центри, де реалізовувалися ті машини.

Як повідомляє автовиробник, в США з травня 2009 року щонайменше 26 людей було вбито бустерами. Понад 30 людей загинули у всьому світі. Крім того, близько 400 людей отримали поранення.

Той самий пристрій подушки безпеки Takata, що стає причиною травми і навіть смерті людей. Фото: The New York Times

У свій час можливість несправності призвела до найбільшої серії відкликів автомобілів в історії США, у якій брало участь щонайменше 67 мільйонів бустерів Takata. Уряд США каже, що мільйони не було відремонтовано. В усьому світі було відкликано близько 100 мільйонів бустерів. Подушки безпеки, що вибухнули, призвели до банкрутства корпорації Takata в Японії.

General Motors уточнила, що нині відкликані проблемні автомобілі з подушками безпеки містять вологопоглинач, і це не було частиною попередніх відкликань.