Старі батареї електромобілів будуть переробляти бактерії

Дослідники з Единбурзького університету Шотландії планують відновлювати металевий вміст акумуляторів електромобілів за допомогою біоінженерних бактерій.
Відпрацьовані акумулятори поїдатимуть бактерії - Auto24

ФОТО: ts2.space|

З'явився  новий бактеріальний підхід до переробки акумуляторів електромобілів

logo22 листопада 2023, 18:18
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

За основу взято новий метод, що передбачає перероблення відпрацьованих акумуляторів Nissan Leaf у "фільтрат" — зріджену суспензію акумуляторів — і поєднання цієї суспензії із зазначеними мікробами.

Щоправда, це ще на рівні досліджень. Розробники не вдаються у деталі, не описують сам процес в технологічному порядку. Вони стверджують, що бактерії були обрані та спеціально розроблені для процесу, який відбувається всередині біореактора. Однак як це працює, вони ще не зрозуміли.

Читайте також Toyota розповіла про нові акумулятори для автомобіля

З опису відомо про те, як бактерії виділяють металевий вміст фільтрату акумулятора у вигляді мулу (бактерії випорожнюють частинки металу), який потім можна виділити для використання в будь-якій потрібній ситуації. Повідомляється, що цей біопроцес ніби дає мули кобальту, марганцю, нікелю та літію.

Інноваційний центр промислової біотехнології прагне збільшити масштаб до рівня, який, ймовірно, можна було б використовувати для обробки великої кількості батарей. Щоправда, питання масштабованості витрат не коментується, що викликає занепокоєння.

Единбурзька дослідницька група. Фото: globalvillagespace.com

Експерти запевняють, що використання біоінженерії для розщеплення матеріалів не є новою концепцією — існують подібні дослідження бактерій для розв'язання проблеми мікропластику та синтетики, що не розкладається, але все це перебуває на дуже ранніх стадіях. Тепер до цього списку дослідників можна додати ще й акумулятори.

На відміну від витягування молекул вуглецю, викинутих із вихлопних труб і електростанцій, переробка акумуляторів здається цілком можливою. І, зрештою, це може бути навіть економічно вигідним, оскільки перероблення акумуляторів допоки лишається величезною проблемою.

Читайте також Перший серійний автомобіль з сонячними батареями запущено у виробництво

Використання сконструйованих бактерій для вилучення критичних металів з акумуляторів електромобілів є значним проривом у переробленні батарей. Цей біологічний процес перероблювання не лише усуває вплив відходів акумуляторів на навколишнє середовище, але й робить крок до того, щоб стати промисловою реальністю.