
ФОТО: НГУ|
Модернізована система БМ-21 "Град" на шасі МАН
За технічним завданням НГУ щодо вдосконалення цього озброєння інженери розробили технічне завдання. Мета – глибока модернізація платформи та бойових систем. Зокрема, базове шасі на основі радянського автомобіля Урал-4320 замінено на сучасну платформу MAN (6х6). Це додало не лише мобільності, прохідності у складних умовах бойових умовах, але й зменшило витрати у затратах на пальне.
Про оновлення техніки до сучасних стандартів ведення війни розповів командувач Національної гвардії України Олександр Півненко. Ще одним постулатом привабливості для екіпажів є покращена ергономіка та безпека особового складу.
Читайте також 27 гусеничних БТР M113 надійшли на фронт: якраз для зими
Оновлена кабіна дозволила раціонально оптимізувати внутрішній простір. Окрім цього, встановлені засоби РЕБ та інші інженерні рішення допоможуть ефективніше застосовувати таку техніку в умовах бойових дій.
В модернізованій версії БМ-21 "Град" розробники подбали про можливість транспортування додаткового боєкомплекту. Таке рішення збільшує автономність бойової машини й дозволяє обходитися без додаткового транспорту.
Однак основою модернізації стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Інноваційні цифрові комплекси дозволяють значно точніше та оперативніше здійснювати виявлення цілей, проводити розрахунок координат і відкриття вогню.
Читайте також Рідкісні пікапи Toyota Land Cruiser 79 служитимуть в Нацгвардії
Системи вертикального та горизонтального наведення отримали електричні приводи з дистанційним керуванням. Це також підвищило швидкість реакції та точність бойової роботи установки залпового вогню.
Таким чином, артилерійська частина РСЗВ БМ-21 була інтегрована на нову автомобільну платформу з повністю оновленими бойовими системами. Тепер установка відповідає вимогам сучасного поля бою. Це дозволяє підрозділам НГУ ефективніше виконувати завдання вогневої підтримки в умовах сучасної війни.
Фото: НГУ