Під впливом профспілок Tesla підвищує заробітну плату робітникам

Після торішніх масштабних страйків і перемоги американських профспілок UAW щодо підвищення зарплати на 25% у всіх американських автовиробниках Великої трійки адміністрація Tesla також погодилася платитиме своїм працівникам більше.
Tesla підвищує заробітну: названо причину - Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

Експерти впевнені: Ілон Маск зарплати крапельку підвищить, але свого статку він не втратить і ще більше багатітиме

logo12 січня, 14:09
logo0
logo0 хв

Це сталося на тлі поштовху об’єднати працівників автопрому у профспілки, проти яких на своїх заводах вищий менеджмент Tesla проти. Як пригадуєте, на конференції у листопаді Ілон Маск знову висловився проти профспілок.

"Я не згоден з ідеєю профспілок. Якщо Tesla буде об’єднана в профспілку, то це свідчитиме про те, що ми певним чином зазнали невдачі", – сказав тоді Маск.

UAW ясно дав зрозуміти, що для організованого відстоювання прав працюючого люду планує надати свій сайт кільком автовиробникам у США. Цей натяк адресувався головним чином Tesla та кільком іноземним автовиробникам, які виробляють автомобілі в США з робочою силою, що не об’єднана в профспілки.

Читайте також Протест автомеханіків Tesla у Швеції підняв на ноги усю країну

Нагадаємо, UAW кілька разів намагався об’єднати у профспілку 20 000 працівників заводу Tesla у Фремонті, Каліфорнія, але це було марно.

Для збільшення обсягів виробництва та зниження витрат Tesla залучає китайських інженерів і менеджерів до управління заводу в Каліфорнії, де працює 20 000 працівників. Фото: Tesla

Щоб не допустити створення у себе профспілок, Tesla повідомила про нове підвищення зарплати. Згідно з поширеною офіційною листівкою Tesla, як повідомляє Bloomberg News, усі виробничі співробітники США, спеціалісти з обробки матеріалів та інспектори якості отримають "підвищення зарплати з ринковим коригуванням" з початком нового року. Щоправда, у згаданому документі не вказано, яке саме підвищення отримають працівники.

Читайте також Данія заблокує порти для автомобілів Tesla

Вочевидь, Ілон Маск зробив крок на випередження, оскільки очікується нова профспілкова кампанія для переконання працівників Tesla приєднатися до UAW і змусити адміністрацію на цій підставі підписати колективний договір.