Toyota та Mazda визнали, що підроблювали результати перевірки на безпечність власних автомобілів

Японську автопромисловість сколихнув скандал після того, як торік стало відомо, що транспортні засоби дочірньої компанії Toyota не пройшли належної перевірки на безпеку.
Toyota, Mazda, Honda та Suzuki  підроблювали результати перевірки на безпечність власних автомобілів - Auto24

ФОТО: Toyota|

Toyota Yaris Cross

logo4 червня, 14:52
logo0
logo0 хв

Тоді виявилось, що Daihatsu - дочірня компанія Toyota, підроблювала результати перевірок для багатьох своїх авто починаючи з 1989 року, замінюючи подушки безпеки на тестових автомобілях, які значно відрізнялись від тих, що встановлювались в серійні автомобілі.

Читайте також: Daihatsu не буде відновлювати роботу на своїх заводах найближчим часом

Однак, розслідування виявило, що чотири інших японських виробники автомобілів та один виробник мотоциклів також фальсифікували результати. Про це повідомляє Autoevolution, посилаючись на заяву міністерство землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії.

В ній йдеться, що Toyota, Mazda та Yamaha вже зупинили поставки загалом шести моделей, адже визнали свою провину в шахрайстві, тоді, як Honda та Suzuki, які також підозрюються в підробці результатів, досі продовжують виробництво.

Також цікаво: Toyota розробляє серію нових двигунів внутрішнього згорання

Чиновники оголосили, що розпочнуть власні перевірки контролю якості транспортних засобів в даних компаніях. Першою перевірку пройде Toyota. Повідомляється, що моделі Fielder, Axio (назви універсалів і седанів Corolla в Японії), а також Yaris Cross були сертифіковані з використанням «неадекватних даних у тестах захисту пішоходів і пасажирів».

Mazda має неправдиві результати випробувань на безпеку в 5 моделях, дві з яких і досі виробляються. Йдеться про Mazda2 та Roadster RF. Водночас Honda згодом визнала, що підробила дані про шум та потужність бензинового двигуна. Однак, Mazda та Honda не планують оголошувати відкликну кампанію, адже вважають ці “неточності” некритичними.