У Бельгії створили бойову машину зі штучним інтелектом для збивання дронів

На виставці DIMDEX 2024 в Досі бельгійська компанія John Cockerill Defense демонструє свою удосконалену бойову машину-невидимку Cockerill iX з дистанційно керованою інноваційною системою захисту від дронів.
Більгійський дронобій Cockerill iX на швидкості 120 км/год влучно збиває БПЛА - Auto24

ФОТО: Скриншот Авто24|

Бронеавтомобіль-мисливець за дронами iX від компанії John Cockerill Defense

logo10 березня, 12:04
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Запропоноване рішення John Cockerill Defense (JCD) для боротьби з дронами вже пройшло двотижневі ретельні випробування у Болгарії. Відпрацьовувалися методи боротьби з БПЛА різних розмірних груп і тактико-технічних характеристик та можливостей, у т.ч. з надзвичайно високими швидкостями польоту.

Читайте також В Канаді розробили пікап-шахедовбивцю, необхідний для ЗСУ

В основі розробленої нової методики вогневого ураження БПЛА лежить система автоматичного відстеження. Там використано найсучасніший штучний інтелект для виявлення цілей і прогнозування їхнього руху. Розроблена методика спрацювала на відмінно. В цьому вдалося переконатися під час випробувань.

Така технологія штучного інтелекту раніше була перевірена в наземних системах і тепер її адаптували для повітряних загроз. Для цього опрацьовували алгоритми знищення повітряних цілей в тандемі з передовими балістичними боєприпасами (ПРО), що забезпечило гарну результативність.

Бельгійці запропонували універсальне рішення для захисту від зростаючої загрози безпілотних літальних апаратів БПЛА. Cockerill® iX з унікальними можливостями перехоплення повітряних цілей та модульною системою з декількома озброєннями представляє революційний інструмент силам територіальної оборони. Це дозволяє вражати та нейтралізувати загрози, перш ніж вони зможуть досягти своїх цілей.

У випробуваннях Cockerill iX продемонстрував свою надзвичайну маневровість і точність, вражаючи цілі на швидкостях понад 120 км/год.

Читайте також Зенітники Київщини отримали новенькі "шахедобійки"

Автомобіль розроблений як для доріг, так і для бездоріжжя. iX може розвивати швидкість до 200 км/год на дорогах і 160 км/год в умовах пустелі. Запас ходу - 600 км. Маючи гібридний термоелектричний двигун, він розганяєтеся від 0 до 100 км/год менш ніж за шість секунд.