У фургони Ford можна заливати використану рослинну олію замість дизеля

Моделі комерційної техніки Transit можуть споживати гідроочищену рослинну олію – HVO.
У фургони Ford можна заливати використану рослинну олію замість дизеля
logo3 лютого 2020, 12:20
logo0
logo0 хв

Компанія Ford схвалила застосування гідроочищенного рослинного масла (Hydrotreated Vegetable Oil, HVO) в якості пального для вантажних фургонів лінійки Transit.

Також цікаво: Наймолодша модель Tesla виявилась найбільш енергоефективною у класі

HVO можуть використовувати машини, оснащені 2-літровим турбодизелем EcoBlue. Горюча суміш складається з відпрацьованого рослинного масла та інших побічних жирів, котрі використовуються для приготування їжі.

У Ford відмічають, що використання HVO, замість традиційного дизеля, сприяє чистішому вихлопу зі значно меншою кількістю шкідливих викидів у повітряю При цьому саме пальне відноситься до відновлюваного виду. У порівнянні з викопним дизельним пальним викиди парникових газів скорочуються на 90 відсотків, при цьому органічні біовідходи виділяють менше оксидів азоту і твердих часток. До того ж, HVO стійка до дії негативних температур і може використовуватися взимку при -37о С.


Фото: Ford Transit 2020 / Ford

У європейському підрозділі Ford з комерційних автомобілів підкреслюють, що HVO може змішуватися в паливному баку зі звичайним дизелем в будь-якій пропорції, і це не призведе до проблем з надійністю. Власники Transit з 2-літровим турбодизелем EcoBlue можуть заправлятися біодизелем, не модернізуючи двигун чи паливну систему.

Також цікаво: Toyota RAV4 підтягнули керованість і тепер кросовер добре проходить "лосиний тест" (відео)