Українці вперше з початку війни стартували у авторалі

Перегони пройшли в Литві, на ралі "Вісагінас".
Українці вперше з початку війни стартували у авторалі

ФОТО: MS Photo, Юлія Єфімова|

Ралійний Mitsubishi українського екіпажу

logo9 травня 2022, 09:55
logo0
logo0 хв

Гонка, яка фактично відкрила весняно-літній ралійний сезон в Балтії, мала 10 спецділянок загальною довжиною 54,46 км. Два фінальні допи проходили в місті Вісагінас в суботу 7 травня.

Екіпаж Олександра Салюка та Юлії Єфімової, який представляв на цьому змаганні Україну, зіштовхнувся зі кількома складнощами. Змінений через форс-мажорні обставини графік виїзду, довга дорога та затримки на кордоні призвели до того, що наші представники прибули до Вісагінаса лише надвечір в п’ятницю, що автоматично означало відсутність передстартових тестів. Фактично, перший раз за кермо незнайомого автомобіля Салюк сів просто перед виїздом на старт…

Також цікаво французький автогонщик продає 28 рідкісних Ferrari

За таких умов розраховувати на те, що український ветеран з перших кілометрів дистанції очолить гонку, було би наївно. Тож Олександр Петрович обрав собі комфортний темп, який дозволяв гарантовано зберегти техніку та не припускатись критичних помилок. В цьому режимі екіпаж і провів гонку, фінішувавши на 22-й позиції абсолютного заліку – тобто, фактично в самісінькій середині пелотону. Відзначимо при цьому, що найближчим з суперників Салюка на фініші став добре відомий нашим вболівальникам Кароліс Кайріс, який випередив свого українського колегу всього на 4 секунди.

Цікаво, що у цих змаганнях Олександр Петрович Салюк поставив новий рекорд серед всіх українських ралійних пілотів – адже на момент старту йому виповнилось 67 років 7 місяців та 15 днів! Можемо тільки побажати всім нинішнім ралістам, як українським, так і світовим, аналогічного спортивного довголіття та можливості показувати високі спортивні результати якомога довше.

Щодо загальних результатів ралі «Вісагінас», то перемогу в абсолютному заліку доволі передбачувано здобув один з найсильніших литовських ралістів Домінікас Бутвілас, який майже на хвилину випередив решту переслідувачів. Нагадаємо, що минулого року саме Бутвілас був головним суперником українця Валерія Горбаня в боротьбі за найвищі нагороди литовського чемпіонату – власне, саме ці двоє пілотів і посіли дві перші сходинки турнірної таблиці. Звісно ж, на продовження цієї суперечки ми всі розраховували і цього року – але наразі з цим доведеться почекати до нашої перемоги над російськими загарбниками.