Українські водії автобусів у Норвегії нарозхват і це вже узаконено

Працевлаштування українців на роботу водіями автобусів відтепер у Норвегії буде спрощено: з 1 липня українські біженці з навичками та досвідом роботи водія мало не відразу прийматимуться на роботу.
Українським водіям автобусів у Норвегії тепер легше працевлаштуватися - Auto24

ФОТО: namdalsavisa.no|

Норвезький парк автобусів вважаться найкращим у Європі, але водіїв на них не вистачає

logo27 червня, 09:30
logo0
logo0 хв

За новими правилами переміщені з України особи можуть відразу отримати норвезьке посвідчення водія автобуса, якщо вони нададуть довідку з поліції своєї країни. Щоправда, що це за довідка має бути, якого змісту, не повідомляється.

Полегшеній процедурі сприятимуть прийняті урядом Норвегії зміни до Закону про професійний транспорт. Про це у вівторок, 25 червня, Міністерство праці та соціальної інтеграції Норвегії сповістило у нагадуванні "Зміни в законах і постановах з 1 липня 2024 року для Міністерства зайнятості та інклюзії". Там йдеться про "новий тимчасовий виняток у Законі про професійний транспорт, який допоможе переселенцям з України швидше влаштуватися на роботу водіями автобусів".

Читайте також Вантажні машини на гусеницях передає для ЗСУ Норвегія

Вчора, 26 червня, Мінпраці Норвегії присвятило цій темі коротку інформаційну статтю "Тепер українцям стане простіше працювати водіями автобусів у Норвегії", що свідчить про зацікавленість країни в українських водіях.

Зупинився на АЗК, заправив авто, випив кави. Цей ритуал увійшов у наше життя завдяки WOG, який першим запровадив культуру кавування на АЗК.

Рекламна інформація

"Ми хочемо, щоб якомога більше людей швидко влаштувалися на роботу та забезпечували себе. Робота – найкращий спосіб інтеграції. Ця нормативна зміна сприяє тому, що більше українців змогли знайти роботу, від чого ми залежимо в майбутньому, коли ми знаємо, що багато роботодавців мають попит на компетентних працівників", – каже міністр праці та інтеграції Тоньє Бренна.

Читайте також Танки та броньовані грейдери: яку техніку відправила Норвегія Україні

Організації та підприємства сектору пасажирських перевезень завжди були зацікавлені у працевлаштуванні переселенців з України. Тепер вони отримують таку можливість. З 1 липня цього року українським переселенцям, які мають навички та досвід водіння, стане простіше працювати водіями автобусів у Норвегії.

Змінами для кандидатів на роботу водіями автобусів українцям скасувано вимогу обов'язкового чотирирічного проживання країні. Однак вимога чотирирічного проживання, як і раніше, буде застосовуватися до людей з водійськими правами для роботи на таксі.

Читайте також Український біженець став заробляти в Британії 100 000 гривень на місяць

"Галузь потребує більше водіїв. Тому як для українських біженців, так і для норвезького суспільства добре, що водії з достатньою компетентністю з їхньої рідної країни можуть керувати автобусами в Норвегії", – каже міністр транспорту Йон-Івар Нігорд.