Українці намагаються провезти через "зелений коридор" кордону незадекларований товар: що з цього виходить

Останній день жовтня виявився не дуже вдалим для жителя міста Суми, який вирішив перетнути на автомобілі Mercedes-Benz пункт пропуску Краківець - Корчова за спрощеною системою через "зелений коридор".
На кордоні водії все частіше "забувають" декларувати товар - Auto24

ФОТО: Держприкордонслужба України|

Пункт пропуску Краківець – Корчова

logo1 листопада 2023, 09:37
logo0
logo0 хв

Для проходження митного контролю 46-річний водій для в’їзду в Україну зі сторони Польщі обрав смугу "зелений коридор", призначену для переміщення товарів, які не потребують обов’язкового декларування. Вочевидь, таким чином сумчанин сподівався швидко проскочити кордон з прихованим товаром.

Не вийшло. Спрощений контроль виявився для розумника ретельним: митники АМПП запідозрили неладне й перевірили автомобіль на предмет незадекларованих товарів. Інтуїція не підвела і в процесі пошуку було виявлено 30 незадекларованих роутерів на загальну орієнтовну суму 320 000 гривень.

Читайте також Куди в автобусі водії заховали кілька сотень iPhone: фото

Товар у водія, котрий "помилився" зі смугою руху, вилучили. В діях громадянина вбачається порушення митних правил, описаних в ч. 2 ст. 471 (Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами) МКУ. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 30 відсотків вартості цих товарів.

Задекларувати цей товар водіям обійшлося б значно дешеве. Фото: Львівська митниця

За кілька годин до цього випадку пункт пропуск Краківець - Корчова Львівської митниці під час огляду двох мікроавтобусів Opel Movano та позашляховика Cherry Tiggo, які прибули із Польщі, працівники митниці виявили 4 920 електронних сигарет ELFBAR і VAAL.

Нічого дивного не було б, але водії для проходження митного контролю також обрали смугу "зелений коридор", чим засвідчили про відсутність товарів для обов’язкового декларування та оподаткування.

Як з’ясувалося в процесі перевірки в мікроавтобусах водіїв знаходилось 2 250 і 816 одиниць сигарет, а в Chery, яким кермувала жінка, виявлено 1 230 одиниць електронних сигарет. Загальна сума прихованого товару за приблизною оцінкою становить 2 500 000 гривень.

Читайте також Водій "заправив" бак автомобіля цигарками, тому додому пішов пішки

Порушення задокументовано, товар вилучено відповідно до згаданої вище ч.3 ст. 471 МКУ. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів або без такої. Незадекларовані сигарети поки зберігаються на складі відповідального збереження.

А ось на сусідньому пункті пропуску Шегині – Медика цієї ж Львівської митниці й того ж дня водій мікроавтобус Mercedes-Benz Sprinter обрав смугу руху "червоний коридор" та чесно вказав у декларації, що переміщує на митну територію України тільки вживаний одяг.

Щоправда, 30-річний житель Львівської області геть "забув" вказати, що з поміж клунків з одягом він перевозив 64 незадекларованих акумулятори BLACK CELL, орієнтовною вартістю майже 300 тис. гривень. Цей атрибут живлення митники виявили та склали відповідний протокол з вилученням товару.

Того ж дня в «Шегині» з незадекларованим товаром, але вже на смузі "зелений коридор" 38-річний мешканець Прикарпаття на автомобілі Mercedes-Benz потайки намагався провезти 1020 пар спортивних рукавиць і шкарпеток. За попередніми даними, вартість цих атрибутів одягу сягає 350 тис. гривень. І знову фігурує протокол відповідно до ч. 2 ст. 471 МКУ.

Нагадаємо, при ввезенні на митну територію України через автомобільні пункти пропуску в ручній поклажі або супроводжувальному багажі декларуванню не підлягають і не оподатковуються лише товари, фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро, а сумарна вага становить не більша за 50 кг.