В Україні удосконали ЗРК Patriot: тепер він броньований

Модуль управління комплексом MIM-104 Patriot довелося вкривати додатковим броньованим захистом: українські інженери на прохання військових розробили й змонтували першу броню на робочий модуль управління системою ППО.
ЗРК Patriot  отримав в Україні додаткове бронювання: екіпаж і модуль управління тепер захищені - Auto24

ФОТО: ілюстративне Bundesministerium der Verteidigung|

Зенітно-ракетні комплекси Patriot у сучасній війні потребують додаткової броньованої лівреї

logo6 січня, 08:40
logo0
logo0 хв

На одному з вітчизняних підприємств вже "налагоджено виробництво унікального бронепанцира для мозкового центру ЗРК Patriot, що управляє системою протиповітряної оборони". Про це йдеться в повідомленні Метінвесту, який веде проєкт в рамках мілітарної ініціативи "Сталевий Фронт".

Броньований захист екіпажу від уламкових уражень виготовлено зі сталі марки 30ХН2МА, що відзначається підвищеними властивостями зносостійкості, міцності, в'язкості та опору до механічних навантажень.

Читайте також Українці відремонтували 14 англійських БТР з двигунами Rolls-Royce: в чому їх особливості

Весь комплект панцира складається з майже 200 елементів — пластин броньованої сталі завтовшки до 8 мм. Загальна вага додаткової захисної лівреї перевищує 2,6 тонни.

За повідомленням військових, додаткова маса не вплинула на ходові властивості колісної платформи. Шасі з надбудовою має ті ж характеристики швидкості, прохідності, в тому числі бездоріжжям.

"За півтора місяця ми з нуля створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі Метінвесту щит для екіпажу ЗРК Patriot, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО. Шеф-монтаж броні також здійснювали наші досвідчені інженери", — повідомив керівник напряму сталевого виробництва, операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Читайте також Союзники готують ЗСУ до зимової кампанії

Над створення броньованого панцира для ЗРК Patriot працювала команда проєктних інженерів, токарів, слюсарів, механозбірників та електрогазозварювальників. Це вже не перша розробка для захисту колісних та гусеничних машин різних виробників відповідно до сучасних вимог.

На підприємстві вже налагодили виробництво сталевих екранів для основних вітчизняних танків Т-64 та Т-72, американських танків M1 Abrams і БМП Bradley, а також готується інтегрувати їх на різні модифікації Leopard 2.

Наразі у бойові підрозділи завод вже відправив для захисту людей і техніки Сил оборони понад 300 комплектів захисту.

Фото: Метінвест