В Україні змінились правила реєстрації вживаних мопедів та скутерів

Кабмін своєю постановою відмінив можливість реєстрації вживаних мопедів та скутерів, придбаних до 23 грудня 2009 р. без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання.
В Україні змінились правила реєстрації вживаних мопедів та скутерів
logo22 грудня 2020, 09:58
logo0
logo0 хв

Постанова № 1273 від 16 грудня 2020 р. вносить багато змін до Порядку державної реєстрації транспортних засобів. Одна з них стосується першої державної реєстрації мопедів.

Читайте також: Кабмін змінив порядок реєстрації транспортних засобів

Постанова скасовує абзац двадцять дев’ятий пункту 8 Порядку державної реєстрації транспортних засобів, який був сформульований наступним чином: «Перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 23 грудня 2009 р. N 1371 ( 1371-2009-п ) "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 101, ст. 3521), може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою цим Порядком процедурою».

Раніше можна було зареєструвати будь-який мопед або скутер (якщо він не числився як крадений) без жодних документів, просто написавши відповідну заяву у Сервісному центрі МВС.

Після вступу в силу Постанови № 1273 зареєструвати мопед або скутер можна буде лише при наявності повного пакета документів, що підтверджують правомірність придбання.

Таким чином дуже скоро (піля офіційної публікації та вступу в силу Постанови № 1273) для величезної кількості фактичних власників старих мопедів та скутерів буде створена ситуація, коли вони не зможуть узаконити такі транспортні засоби.