В заповідних зонах "джипінг" зроблять поза законом

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт Міндовкілля про заборону «джипінгу» на природоохоронних територіях та у прирівняних до них заповідниках.
В заповідних зонах "джипінг" заборонять - Auto24

ФОТО: з відкритих джерел|

У заповідних місцях задля збереження флори та фауни, спокою птаства і звірини рух позашляховиків заборонять

logo22 лютого, 21:30
logo0
logo0 хв

Документ пройшов усі інстанції та експертизи. Над його розробкою з урахування міжнародного досвіду разом зі спеціалістами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів працювали фахівці та експерти доброго десятка природоохоронних організацій, товариств, асоціацій, громадських об’єднань. Щоб він став законом, необхідно, щоб за документ проголосував парламент та підписав президент.

Читайте також Міндовкілля хоче заборонити “джипінг”

Це буде доповнення до чинного закону "Про природно-заповідний фонд України", де є прогалини, що дозволяють поціновувачам «джипінгу» кататися по територіях природно-заповідного фонду. Тепер цей "карт-бланш" заберуть з метою уникнення агресивного ставлення до охоронних заповідних зон, флори й фауни.

"Законопроєкт встановить суворіші заборони та посилить відповідальність за їх порушення. Пересуватися на авто природно-заповідними територіями дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях", — наголосив міністр Міндовкілля Руслан Стрілець.

В українському законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам "джипінгу" кататися по територіях природно-заповідного фонду. Фото: facebook.com

За слова очільника Міндовкілля, під час підготовки законопроєкту вивчали міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховика у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500. Чехія практикує джипінг на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.

Читайте також Всесвітній фонд дикої природи прагне заборонити рекламу кросоверів і позашляховиків

Підготовлений законопроєкт буде переданий на розгляд Верховною Радою України, де сподіваються на підтримку народними депутатами. Щоправда, народні депутати у захваті від позашляховиків, багато з них мають таку техніку у володінні й люблять поїздки на природу, у т.ч. в заповідні місця.