Верховна Рада проголосувала за відтермінування штрафів за "євроблях"

Верховна Рада проголосувала за відтермінування штрафів за використання авто на іноземній реєстрації. Тепер закон має бути підписаний головою Верховної Ради та Президентом, після чого він має бути офіційно опублікований та вступить в силу.
Верховна Рада проголосувала за відтермінування штрафів за "євроблях"
logo12 вересня 2019, 11:25
logo0
logo0 хв

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за основу за відтермінування штрафів за використання авто на іноземній реєстрації. Таке рішення підтримали 284 народних обранця. Після прийняття в другому читанні штрафи відтерміновуються ще на три місяці – до кінця листопада 2019 року. За цей час повинні бути прийняті нові правила розмитнення для вживаних авто.

Читайте також: ДФС склала 243 протоколи на "євробляхерів" з початку дії нових штрафів

Нагадаємо, що зараз, до вступу в силу закону про відтермінування, за використання авто на іноземній реєстрації передбачені величезні (до 170 тис грн) штрафи та можливість конфіскації нерозмитненого авто.

Після вступу в силу відтермінування штрафів головним питанням стають нові правила розмитнення вживаних авто. Нагадаємо, що за зараз розмитнення старого авто коштує 250-650% від його вартості. Для багатьох українців такі правила є неприйнятними. Втім, навіть за нинішніми ставками податків ввіз вживаних авто у кілька разів перевищує імпорт нових авто.

Наразі є багато пропозицій з розмитнення вживаних авто і поки що достеменно невідомо, які з них будуть розглянуті та прийняті. Найбільш вірогідним сценарієм експерти вважають суттєве зниження ставок розмитнення з подальшим впровадженням обов’язкового техогляду для всіх авто.

Також цікаво: Експерт: 90% автомобілів в Україні не зможуть чесно пройти техогляд