В нинішню п’ятницю можуть розпочатися нові протести на кордоні з Україною: перевізники з Люблінщини та Підкарпаття готуються знову блокувати переходи.

Офіційних підтверджень цього редакція Авто24 не знайшла, але польський радіомовник RMF FM з посиланням на свої джерела у колах протестувальників про це вже повідомив.

Як передає кореспондент RMF FM Міхал Добролович, перевізники планують відновити протестну акцію 1 березня. Як пам’ятаєте, її офіційно призупинено у січні. Автоперевізники Люблінщини та Підкарпаття перекриють транспортний потік в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Не виключено, що протест торкнеться і під’їзду до переходу в Медиці.

Читайте також Черги на кордоні з Польщею поменшали, однак чи надовго?

Минулого тижня міністр інфраструктури Даріуш Клімчак в інтерв’ю згаданому ресурсу наголосив, що пам’ятає про вимоги перевізників. Всі вони реалізуються, проблема аграріїв і перевізників надзвичайно схожі. Однак за іншими джерелами транспортна галузь конкретні законодавчі акти не отримала.

У колі автоперевізників стверджують, що ні законів, ні правил організатори протестів на Люблінщині та Підкарпатті точно не отримували.

На підході до пункту пропуску «Дорогуськ-Ягодин», що вважається найкоротшим шляхом між Варшавою та Києвом, знову буде блокада. Фото: Monika Sieradzka/DW

"Ми мали повідомлення від Міністерства інфраструктури, що буде представлений проєкт закону, який посилить перевірки українських перевізників. Минули наступні тижні, а у нас немає проєкту, – коментує Мацей Вронський, президент Асоціації транспорту та логістики Польщі.

За його словами, автоперевізники все ще протестують, але неофіційно. Ці люди приєдналися до протестів фермерів, але вже без свого транспорту.

Читайте також Понівечену війною сільгосптехніку повезли на польський кордон

"Для мене це також абсолютно несерйозно, ми повинні дати можливість урядовому управлінню реалізувати пункти угоди, укладеної в січні. Я проти посилення протестів, я проти блокування доріг, я за вирішення проблем конкретних громад", – зазначає Вронський.

Ситуація для України доволі тривожна. Якщо до четверга Варшава у цьому питанні нічого не зробить, то масштаб і кількість протестів на кордоні з Україною може тільки зрости. Відповідно до цього почнуть зростати й збитки Києва.

Схоже, що на кордоні пройде рокірування: фермерів на посту змінять автоперевізники – все за заздалегідь розробленому сценарію. Фото: Tygodnik Poradnik Rolniczy

На думку експертів Авто24, фермери повернуться додому, оскільки з першим потеплінням стартують весняно-польові роботи. Їх місце займуть автоперевізники. Однак фабула протестів лишається незмінною: певні політичні сили дуже вміло нацьковують українців і поляків одне на одного, зіштовхуючи їх інтереси. Такі дії провокують не тільки аграрну кризу й безладдя у секторі міжнародних вантажних перевезень та логістики, але й завдають збитків обом країнам.