Від союзників невдовзі прийде до півсотні модернізованих БМП і танків

Данія та Чехія об’єднали свої зусилля задля більш масштабної допомоги Україні, що дозволить посилити бронетанковий та арсенальний потенціал ЗСУ.
Чехія і Данія передають Україні до півсотні БМП і танків - Auto24

ФОТО: Excalibur Army|

На заводі Excalibur Army почали більш сучасну модернізацію танка Т-72, що має позначення Скарабей/Scarab

logo13 жовтня 2023, 09:01
logo0
logo0 хв

Все це на нинішньому тижні озвучило оборонне відомство Чехії. Відділ комунікації МО повідомляє, що постачання відбудуться у найближчі місяці. Очікується передача до півсотні модернізованих БМП й танків. Вочевидь мова йде про нарощування обсягів ремонту й осучаснення бронетехніки на виробничих потужностях чеського заводу Excalibur Army.

До речі, на цьому підприємстві Україна розміщує замовлення на ремонт пошкоджених у бойових діях танків ЗСУ.

Читайте також Чехія передала Україні ще одну партію тимчасових мостів

Згаданий завод є одним з небагатьох в Європі, де модернізацію танків радянського зразка доведено до рівня, що відповідає третьому поколінню. Скажімо, найбільш масові у світі танки Т-72 та їх модифікації на заводі капітально ремонтують та модернізують.

За окремим замовленням оновлення може проходити за найвищим рівнем осучаснення - за п’ятьма ключовими напрямками. Фото: Excalibur Army

Танк виходить з цеху заводу з підвищеним балістичним захистом, новими оптико-електронними приладами, включаючи нічне бачення. Машина має потужніший силовий блок, перероблене робоче місце водія та сучасні системи зв’язку.

Зросла балістична міць у найбільш вразливих місцях, динамічна броня, значно підвищує захист танка від РПГ і ТЕП: активна броня, додана до танка, еквівалентна 400 міліметрам катаної броні при попаданні боєголовки.

Читайте також В Чехії українські авто повинні стати на облік: як це зробити

Шляхом модернізації екіпаж отримує цифрові технології, на заміну «будильникам» прийшли дисплеї та новітні системи ведення бою. Оптико-електронні прилади та модернізований блок нічного бачення встановлено для всіх трьох членів екіпажу. Лазерний далекомір підвищує ймовірність влучення з першого пострілу. Також покращено тепловізійний приціл із балістичним комп’ютером, модернізовано приціл

Один з модернізованих танків Т-72 з побажанням українським захисникам прем’єр-міністра Чехії Петр Фіала вже нищить кремлівських супостатів в Україні. Фото: Excalibur Army

«Заміна оптико-електронних систем збільшує можливості екіпажу в десять разів порівняно з оригінальним обладнанням», — пояснює бізнес-директор Excalibur Army Річард Кубена.

Завод розпочав ставити системи нічного бачення, що працюють у пасивному режимі без використання інфрачервоного світла. З такою апаратурою на відміну від оригінальної системи нічного бачення, танк не ризикує розкритися. Перископічні оптичні прилади оснащені протилазерними фільтрами для захисту екіпажу.

В списку бронетехніки на передачу є також БМП радянського зразка, але вже оновлені на бронетанковому заводі. Фото: Excalibur Army

"Це вагомий подарунок техніки, яка дуже затребувана в Україні. Цей подарунок став можливим завдяки зразковій співпраці між Данією та Чеською Республікою", – сказав міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

Весь перелік, як зазначено в офіційному повідомленні Міноборони Чехії, погоджено з відповідними службами Збройних Сил України та з урахуванням їх потреб.