Volkswagen хоче прибрати до рук спільне підприємство JAC-VW

Також німецький концерн планує до кінця року стати найбільшим акціонером китайського постачальника компонентів Gotion High-Tech.
Volkswagen хоче прибрати до рук спільне підприємство JAC-VW
logo1 червня 2020, 11:22
logo0
logo0 хв

Компанія Volkswagen оголосила, що до кінця 2020 року збільшить свою долю у спільному підприємстві JAC-Volkswagen з 50% до 75%, для чого інвестує близько мільярда євро. І зупинятись на трьох чвертях німецький виробник не збирається.

Читайте також: Renault, Nissan і Mitsubishi домовились працювати по-новому

Спільне підприємство у Китаї було створене три роки тому, спеціально для розробки батарейних моделей і сервісів електричної мобільності. Раніше збільшення долі іноземної компанії було заборонено законодавством, однак у 2018 році уряд КНР зробив виняток для компанії BMW, що стало юридичним прецедентом і відкрило можливості для інших.

У Volkswagen в КНР є спільні підприємства з концернами FAW і SAIC: в них частка німців як і раніше не перевищує 50%. Із розширенням частки в СП з JAC, Volkswagen почне активніше інвестувати в підприємство і до 2025 року планує побудувати в місті Хефей завод для виробництва електрокарів і дослідницький центр.

Крім того, марка Volkswagen стане “першим світовим автовиробником, який безпосередньо інвестує в китайського постачальника акумуляторів”. До кінця року вона стане найбільшим акціонером компанії Gotion High-Tech Co., Ltd., що займається виробництвом батарей, в тому числі для електромобілів. Німці викуплять 26% акцій фірми приблизно за 1,1 млрд євро, аби “отримати більш глибокі ноу-хау в області акумуляторів” від розробки і виробництва до переробки. Контракти з іншими постачальниками батарей (LG Chem, Samsung, SKI Innovation) від цього не постраждають, запевняють німці.

Дивіться також: BMW оцінила ринкові успіхи своїх та чужих електрокарів