У скільки мільярдів євро обійшовся Volkswagen'у дизельгейт: приголомшлива цифра

Німецькому автоконцерну доведеться виплачувати штрафи протягом нинішнього та навіть у наступному році.
У скільки мільярдів євро обійшовся Volkswagen'у дизельгейт: приголомшлива цифра
logo19 березня 2020, 11:11
logo0
logo0 хв

На данний час Volkswagen втратив через Дизельгейт 31,1 мільярда євро – ця сума включає штрафи та збитки, через повернуті машини. Протягом цього року німецький концерн виплатить ще 2,9 мільярда євро, а наступного – ще 1,2 мільярда.

Дивіться також: Porsche навчилась друкувати спортивні сидіння на 3D-прінтерах

Сукупні збитки для Volkswagen AG, після погашення усіх штрафів, складуть 35 мільярдів євро. При цьому, нинішня ринкова капіталізація компанії складає 48,5 мільярдів євро, за данними Reuters.

Дизельний скандал або дизельгейт, розгорівся в 2015 році. Тоді з'ясувалося, що Volkswagen використовував спеціальні пристрої і програмне забезпечення для обходу тестів на вміст шкідливих викидів. Концерну довелося відкликати для ремонту і навіть викупити у власників 11 мільйонів автомобілів марок Volkswagen, Porsche, Audi і Seat з дизельними моторами EA189. Уряди різних країн один за одним почали судитись та накладати штрафи на виробника.

У зв’язку зі скандалом були заарештовані топ-менеджери концерну: керівник відділу розробок двигунів Porsche Йорг Кернер, колишній член правління Porsche Вольфганг Хац, голова Audi Руперт Штадлер, лідери Volkswagen Олівер Шмідт і Мартін Вінтеркорн.

Читайте також: Концерн Volkswagen зупинить усі свої заводи в Європі