Як і навіщо змінювати колір автомобіля в "техпаспорті"

Якщо маєте бажання змінити колір свого автомобіля, не забудьте після цього перереєструвати його і замінити свідоцтво про реєстрацію.
Як і навіщо змінювати колір автомобіля в "техпаспорті"
logo16 червня 2020, 09:59
logo0
logo0 хв

Зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388). Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Читайте також: В Україні скасовують пільги при розмитнені електромобілів

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля. У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Читайте також: Виробництво авто в Україні знизилось на 75%

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації не вимагає.

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль. Передбачено штраф 170 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП) і можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП).

Далі – цікавіше. За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч.7 ст.121 КУпАП). При повторному порушенні рішення приймає вже суд, однак автомобіль затримується у будь-якому випадку до вирішення справи у суді.

Процедура внесення змін у реєстраційний документ щодо кольору автомобіля не складна. Якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору. Це набагато дешевше, ніж можливі наслідки за невиконання цих вимог.

Також цікаво: В Україні вартість страхових полісів можуть підняти до "європейського рівня"