Як обміняти посвідчення водія: перелік дій

Проводити заміну потрібно випадках пошкодження, сплиття терміну дії, заміни прізвища чи втрати документа, або коли є бажання отримати посвідчення нового зразка. Наразі є декілька способів, як це можна зробити.
Як замінити старе посвідчення водія на нове: інструкція- Auto24

Замінити старе посвідчення на нове можна онлайн, або безпосередньо в сервісному центрі МВС

logo23 травня, 21:05
logo0
logo0 хв

Головний сервісний центр МВС України нагадав водіям, як саме проводиться процедура заміни посвідчення. Обміняти документ можна онлайн через Кабінет водія, чи застосунок Дія, або в будь-якому зручному сервісному центрі МВС.

Читайте також: Як перереєструвати транспортний засіб у сервісному центрі МВС

Обміняти посвідчення онлайн можна в випадку, якщо водійське посвідчення відображається в електронних реєстрах. Для того, щоб провести заміну, потрібно авторизуватись в Кабінеті водія, або “Дії” та обрати послугу “заміна посвідчення водія”. В Кабінеті водія, документ має відображатись виключно з фотографією.

Далі варто вказати причину обміну й обрати тип документа (пластикове чи цифрове), вказати спосіб доставки й сплатити послугу. Отримати готові “права” можна в СЦ МВС, або замовити доставку у відділення Укрпошти чи кур’єром на будь-яку адресу.

Також цікаво: Як успішно скласти практичний іспит з водіння в сервісному центрі МВС: поради

Водночас для обміну посвідчення в Сервісному центрі МВС треба отримати талон для надання відповідної послуги через електронну чергу E-запис, або безпосередньо в терміналі СЦ та мати з собою пакет документів з:

  • паспорт з відміткою про місце реєстрації проживання;
  • копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • посвідчення водія, що підлягає обміну.

Процедура заміни посвідчення, виданого вперше, можлива лише після закінчення строку його дії терміном 2 роки. Проте, якщо за цей період водій порушував ПДР більше, ніж двічі, йому доведеться заново складати теоретичний та практичний іспити.

Читайте також: Як отримати перше посвідчення водія: інструкція

Якщо водій був позбавлений права керування транспортним засобом, йому доведеться ще раз пройти курс підготовки в автошколі та заново скласти іспити. Таке посвідчення також видається на 2 роки.