
ФОТО: Міноборони України |
Реактивна артустановка залпового вогню БМ-27 "Ураган" за 20 секунд випускає 16 ракет
Підставою для визнання високої майстерності артилеристів став відеосюжет наших колег з військового телебачення "Армія ТВ" про одну з таких установок в парку 40-ї окремої артилерійської бригади, про що розповідається на польському сайті Defence24.
"Українські системи залпового вогню БМ-27 «Ураган» на передовій стають все рідше через брак боєприпасів і запчастин. Майже через три роки після початку повномасштабного вторгнення вони залишаються на озброєнні, дозволяючи українським військам відбивати атаки Росії", – констатують фахівці згаданого часопису.
Читайте також Яка чеська техніка допомагає бити рашистів на фронті
Експерти перераховують чимало гарних технічних можливостей, як взятих екіпажем від чинних ТТХ, так і власноруч удосконалених рішень для поліпшеної роботи установки. Звернули увагу навіть на символічний елемент автомобіля у вигляді підвішеної до нього підкови. Її артилеристи знайшли десь у полі чи на польовій дорозі й забрали з собою як оберіг.
На думку командира екіпажу, ця реактивна артустановка хоча й стара, але міцна, як і екіпаж "Урагана". Окупантам має бути байдуже з якого снаряда шматки їх тіл розкидає по полю, адже древній 220-мм постріл "катюші" радянських часів доволі результативний – жбурляє смертоносні ракети на відстань до 35 км. Це можуть бути боєприпаси з різними типами боєголовок, від класичних осколково-фугасних до ефекторів, що несуть протитанкові або протипіхотні міни.
Кілька установок було востаннє випущено 34 роки тому, оскільки перед розвалом СРСР випуск цієї зброї припинили, але у військах різних країн вони ще довго лишалися, в т.ч. і в ЗСУ. У нас вони ось знадобилися: в хід пішли навіть зняті з консервації "Урагани", які на ремонтних заводах привели до ладу. 220-мм боєприпаси також знайшлися на складах.
Звісно, постала гостра проблема запчастин до доопрацьованого шасі ЗІЛ-135ЛМ з колісною формулою 8х8. Їх практично не залишилося, як і до його "зілівського" двигуна 375 моделі. Тут стоїть відразу два бензинові мотори V8 (2×180 к.с.).
Читайте також Чим польський САУ Krab відрізняється від радянського "Гіацинта": думка артилеристів
Такий силовий потенціал дозволяє при потребі розігнати машину навіть до 100 км/год, хоча рекомендована максимальна швидкість 65 км/год. Повний привід дозволяє впевнено долати сезонну багнюку на бездоріжжі, чому також сприяє кліренс у 475 мм. Запасу палива для передислокації по шосе вистачає на 570 км.
Експерти звернули увагу, що в сюжеті показано пускову установку БМ-27 "Ураган" старого зразка, а не її модернізовану версію у вигляді БМ-27 "Буревій". Зазначається, що на день російського вторгнення в підрозділах української армії було близько 80 зенітно-ракетних комплексів БМ-27 "Ураган/Буревій".