Як російські спецслужби залучають українських підлітків для підпалів військових машин

Стимул для такої "роботи" старий як світ - обіцянка заплатити багато грошей.
Як ФСБ заохочує малоліток палити авто військовослужбовців - Auto24

ФОТО: патрульна поліція |

Підпал автомобіля військового у Харкові

logo10 жовтня, 11:09
logo0
logo0 хв

Цікаві документи потрапили до рук журналістів "Радіо Свобода" та відділу розслідування "Схеми" щодо малолітніх українських паліїв автівок, яких завербували російські спецслужби.

Журналісти не тільки отримали у своє розпорядження фрагменти розмов та листувань вербувальників з підлітками, але й поговорили з тими, кого за підпал авто військових спіймали. Окрім цього, за легендою завели листування з вербувальниками, щоб з'ясувати, що саме за заробіток пропонують та на яких умовах. Спрацювало.

Читайте також Жодного палія автівок військових за грати не посадили: офіційна статистика

Усі зібрані та проаналізовані матеріали, про які йдеться в розслідуванні, пролили світло на те, за якою схемою працюють вербувальники й куратори з російських спецслужб та наскільки масштабною є російська дезінформаційна кампанія з підпалу автівок українських військовослужбовців.

У висновках розслідувачів повідомляється, що найчастіше об’єктами підпалів стають авто військовослужбовців ЗСУ, обладнання «Укрзалізниці» чи будівель ТЦК.


Фрагмент листування "роботодавця" від ФСБ з кандидатом у палії. Фото: Радіо Свобода

Як з’ясувалося, юних "виконавців", активно агітують та залучають через Telegram, де створено групи з пропозиціями заробити "швидкі гроші". При цьому вік значення немає і підлітків залучають до роботи залюбки, оскільки такі вікові категорії "підпільників" легко підпадають під вплив.

Зазвичай такий "набір персоналу" супроводжується оголошеннями на кшталт "Працюємо виключно вечорами. Зарплата – від тисячі доларів".

Читайте також За підпал поліцейських чи військових автомобілів обіцяють гроші, натомість виконавці опиняються за ґратами

Зазначається, що численні пропозиції роботи із привабливими умовами – неповна зайнятість з вільним графіком та щедрою оплатою – українці почали системно отримувати у травні цього року. Вони висять не тільки в телеграм-групах з пошуку роботи, але й на сайтах знайомств та на вкиданнях інформації про "рейди ТЦК".

Все це потім подається в інформаційних ресурсах. У читача та глядача після перегляду таких сюжетів та текстових повідомлень з фотокартками може скластися враження про розгорнуту в Україні мережу активного підпілля.

Фейкові підпільники з екранів закликають приєднатися до руху спротиву. Однак їх видає погана українська та камуфляж, який російські формування використовували під час війни на Донбасі.

Також подаються фрагменти розмов кураторів з "підпільниками", їх листування. Це та багато чого іншого викриває ідеологічну диверсійну роботу російських спецслужб.