Як спека впливає на запас ходу електромобіля

Експерти провели дослідження, як саме висока температура впливає на запас ходу електромобілів. Для цього дослідники Recurrent розглянули реальні дані про понад 7500 електромобілів у США.
Науковці дослідили, як спека впливає на запас ходу електромобіля - Auto24

ФОТО: Freepik|

Деякі електромобілі можуть втратити до 30% запасу ходу в спекотну погоду

logo22 червня, 13:30
logo0
logo0 хв

Як повідомляє Electrek, результати дослідження вказують на те, що сучасні електромобілі добре працюють за середньої температури до 32°C. В таких умовах вони зазвичай втрачають лише 2-5% від корисної ємності акумулятора.

Читайте також: Tesla Model S проїхала майже 700 000 км за 8 років: реальний досвід експлуатації

Проте, також було виявлено, що за вищих температур, (від 35°C), деякі електромобілі можуть втратити до 30% запасу ходу. Науковці зазначають, що цей ефект можна зменшити, якщо не залишати батарею авто розрядженою.

Обираєте влітку між кавою та чимось холодненьким? Скуштуйте холодні напої на основі кави в мережі АЗК WOG. Освіжаючий смак з тонізуючими нотками кави.

Рекламна інформація

Також не рекомендовано залишати автомобіль під прямими сонячними променями. До того ж на запас ходу певною мірою може впливати кондиціонер. За звичайних умов, кондиціонер не суттєво впливає на запас ходу, однак за сильної спеки, для його роботи може знадобитись більше енергії.

Також цікаво: Найдешевший електромобіль США невдовзі покине конвеєр

Найбільш енергоємним процесом є початкове охолодження. В цей момент система кондиціонування може витрачати 3-5 кВт енергії. Значно менші витрати, близько 1кВт, потрібні, аби потім підтримувати оптимальну температуру в салоні.

Саме тому, експерти радять заздалегідь вмикати кондиціонер, коли автомобіль підключено до станції зарядки. Таким чином можна нівелювати високі витрати для початкового охолодження. Окрім цього, варто регулярно замінювати фільтри та перевіряти усі шланги.