Ідеальне знання правил дорожнього руху не менш важливе, аніж добрі водійські навички. Адже знання теорії допомагає уникнути чи попередити більшість аварійних ситуацій на дорогах чи вулицях міста.
Зараз у кандидатів у водії є дві можливості опанувати теоретичну частину ПДР: вивчити її самостійно або в стінах будь-якої автошколи. Однак найефективніший метод – поєднати обидва шляхи.
Також цікаво: 98-річний чоловік склав іспит на водійське посвідчення
Вчити теорію самостійно іноді складно, однак хороша новина в тому, що це – безплатно. Наразі у вільному доступі є безліч додатків для вивчення ПДР України онлайн. Обираючи один з них, звертайте увагу, яка саме редакція посібника з правил дорожнього руху використовується. Вона повинна бути актуальною, бо досить часто до правил вносять поправки.
Найлегший, і можливо, найпростіший спосіб – використовувати додаток, який рекомендує Головний сервісний центр МВС України. Це досить зручно, і до того ж сайт Головного сервісного центру вам ще знадобиться трохи згодом.
Що перекусити на заправці? Окрім традиційного ход-дога, на WOG можна скуштувати хот-дог з кебабом, бургер або десерт. Не їсте м'ясо? Беріть веганський бургер чи салат. Тут є страви на будь-який смак.
Рекламна інформація
На головній сторінці сайту ГСЦ МВС є розділ з назвою “Пройти тест на знання ПДР”. Натискаючи за прямим посиланням, ви одразу ж потрапляєте на офіційні тести з правил дорожнього руху. Тобто, точно такі ж питання вас чекатимуть на іспиті в сервісному центрі. Також застосунок зручний тим, що можна вчити питання по темах, опрацьовувати свої помилки, та є перелік найбільш поширених помилок, які допускають початківці під час іспиту.
Також цікаво: Самопідготовка до теоретичного іспиту виявилась ефективнішою автошкіл
Не менш важливою складової теоретичної частини є дорожні знаки. Їх перелік і значення теж можна знайти в відкритому доступі. Є безліч варіантів як тестів, так і простого матеріалу з цієї теми. Тому, тут кожен зможе обрати те, що захоче.
Обираючи варіант навчатись в автошколі, ви матимете змогу отримати будь-які відповіді з тієї, чи іншої теми від кваліфікованих спеціалістів, тому не бійтеся ставити будь-які запитання. Зазвичай вчителі автошкіл відповідально ставляться до знань своїх учнів, тож готові пояснювати матеріал й давати поради, поки ви його не засвоїте.
Однак, все ж варто розуміти, що навчання в автошколі не проходить в індивідуальному порядку, й зазвичай фахівці працюють одразу з групою людей, а заняття проходять у вигляді лекцій. Такий формат може бути не дуже зручним, бо лекції відвідувати потрібно, а в наших реаліях часу на це може не вистачити.
Також варто розуміти, що навчання в автошколі коштує грошей, і вартість може напряму залежати від місця, де ви проживаєте. Саме тому, обираючи автошколу вам потрібно спершу з’ясувати ціну питання і переглянути відгуки.
Навіть навчаючись в автошколі, буде корисно опановувати матеріал за допомогою тестів в інтернеті. Саме тому, з власного досвіду ми радимо вам комбінувати ці два методи вивчення теорії. Таким чином ви зможете не тільки “завчити”, але й зрозуміти суть правил дорожнього руху.
Коли період навчання в автошколі завершився, або якщо ви навчались самостійно і відчули що готові до іспиту, вам потрібно обрати сервісний центр. Під час воєнного стану іспити приймають обмежена кількість територіальних сервісних центрів. Ознайомитись з переліком наявних також можна на сайті ГСЦ МВС в розділі “Як стати водієм”.
Зареєструватись на іспит також можна двома шляхами. Перший: за допомогою електронного запису, знову ж таки, на сайті головного сервісного центру. В розділі “E-запис”, вам потрібно обрати спосіб підтвердження своєї особи, надати дозвіл на обробку персональних даних, обрати найближчий СЦ, зручний для вас день та час. Далі залишається зберегти талон, та з’явитись у відповідну дату та час в приміщення сервісного центру, який ви обрали.
Так само отримати талон можна в приміщенні сервісного центру. Для цього там є спеціальний автомат. Однак, в деякі дні може не пощастити й вільних талонів може не залишитись.
На теоретичний іспит потрібно мати з собою пакет документів: оригінал паспорта, ідентифікаційний код та медичну довідку про надання права на керування транспортним засобом.
Коли ви впорались з усім і вже перебуваєте в приміщенні сервісного центру в очікуванні вашої черги, намагайтесь не нервувати. Трапляється, що у відповідний час ваш талон не називають – це нормально. Іноді через великий обсяг охочих черга трошки затримується.
Коли номер вашого талона оголосять на спеціальному екрані, вам потрібно підійти до столу з номером, який зазначать у повідомлені, і надати перелік документів. Далі ви отримаєте чіткі інструкції від працівника сервісного центру. Не цурайтесь запитувати щось у працівників – вони такі ж люди як і ви, і працюють там як раз для того, аби іспит не став для вас проблемою.
Для складання іспиту вам потрібно буде сплатити вартість його проходження. Зробити це можна у сервісному центрі в спеціальному автоматі, чи на касі. Вартість іспиту – 13 гривень.
Потім вас запросять у клас, де будуть комп’ютери з питаннями. Зазвичай в одному класі складають іспит до 20 людей. Коли екзаменатор оголосить про початок іспиту, на вашому моніторі з’ явиться екзаменаційний білет з 20 питань.
Іспит складено, якщо ви відповіли вірно на 18 питань з 20. Якщо ви припустились більш ніж трьох помилок – іспит не складено, і ви зможете повторити спробу не раніше ніж через 10 календарних днів. Кількість спроб на складання теоретичного іспиту необмежена.
Наступний крок після успішного складання теоретичного іспиту – підготовка до практичного іспиту. Тут вже без автошколи та інструктора не обійтись. Про практичну підготовку ми розповімо вам в наступній частині нашого матеріалу.
Також читайте: Підроблене посвідчення водія: як уникнути неприємностей
Підсумовуючи, можна зробити простий висновок – теоретичний іспит не стане для вас проблемою, якщо ви відповідально поставитесь до підготовки. Також, не бійтесь ставити питання, якщо вам щось незрозуміло. І найголовніше – не хвилюйтесь. Теоретичний іспит, хоч і важливий, проте не дуже складний крок на шляху до водійського посвідчення. Навіть якщо не вдасться успішно скласти його з першого разу, пам’ятайте, що у вас необмежена кількість спроб.